Żegiestów Zdrój

Żegiestów Zdrój to najmniejsze polskie uzdrowisko, powstałe w 1846 roku, a zarazem przepiękna miejscowość wypoczynkowa, malowniczo położona w górach Beskidu Sądeckiego nad urwistym brzegiem rzeki Poprad, która na tym odcinku stanowi granicę państwa ze Słowacją.

Żegiestów Zdrój to przepiękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego, to cisza i spokój oraz nieskazitelne powietrze. Wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych oraz tras rowerowych, a także wyciągi i trasy zjazdowe dla miłośników białego szaleństwa. Żegiestów jest idealnym miejscem na wypoczynek. Miejscem gdzie wszystkie cztery pory roku pozwalają wypoczywającym korzystać z uroków tego miejsca.

Cóż może być piękniejszego niż obserwacja wiosną flory i fauny, które po długiej zimie powracają do życia. W Żegiestowie wiosna pojawia się trochę później niż w innych regionach kraju. Za to kiedy już przyjdzie, szybko nadrabia straty i na pierwszy majowy długi weekend zawsze jest gotowa, by przywitać pierwszych gości. Wiosna na nowo odkrywa zasłonięte przez Zimę szlaki i zaprasza wędrowców by podziwiać niepowtarzalne widoki.

Lato to z kolei idealna pora na długie wycieczki po pięknych okolicznych szlakach. Piechurzy, jak również fani rowerów górskich znajdą u nas wiele ciekawych tras. Przepływająca przez Żegiestów rzeka Poprad zaprasza miłośników wędkarstwa. Nad wodą znajdują się plaże, gdzie można znaleźć ochłodę w upalne dni. W pobliskiej Wierchomli, także latem, czynny jest wyciąg krzesełkowy, a w Krynicy z Czarnego Potoku kolej gondolowa zabiera turystów na najwyższy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę Krynicką. Od kwietnia do października czynny jest również Spływ Łodziami Doliną Popradu. Trasa spływu ukazuje turystom malowniczy przebieg rzeki Poprad i niezapomniane beskidzkie krajobrazy.

W czasie jesieni Żegiestów urzeka swymi widokami najbardziej. Zawdzięcza to olbrzymiej różnorodności gatunków drzew w pobliskich lasach, które mienią się wtedy szeroką gamą kolorów. Dzięki swojemu szczególnemu mikroklimatowi, jesienią w Żegiestowie, jest wiele słonecznych dni, które szczególnie zachęcają do spacerów po okolicznych drogach, ścieżkach i turystycznych szlakach.

Kto tęskni za białą zimą, śniegiem i mrozem, powinien się wybrać do Żegiestowa właśnie o tej porze roku. Szczególnie dotyczy to fanów białego szaleństwa. W samym Żegiestowie znajdują się dwa wyciągi orczykowe, które polecam początkującym. Natomiast dla bardziej wymagających proponuję stację narciarską Wierchomla, znajdującą się zaledwie 12 km od Żegiestowa, która jest największym kompleksem narciarskim w całej Małopolsce! Godne polecenia są także stoki na Jaworzynie Krynickiej, na której szczyt wjeżdżamy koleją gondolową. Niedaleko jest też do Piwnicznej i Rytra, gdzie również znajdują się ciekawe wyciągi. Ofertę uzupełniają Słotwiny oraz atrakcyjne cenowo pobliskie wyciągi na Słowacji.

Jazda sańmi konno w przepięknej zimowej scenerii z przerwą na ognisko i smażone kiełbaski, to wręcz obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w tej malowniczej okolicy.

 

źródło: zagiestow.com.pl

 
« powrót
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Hotel Kuracyjny
Gdynia
(pomorskie)
cena od: 290 zł
CWiR DAMIS
Krynica Zdrój
(małopolskie)
cena od: 83 zł
Uzdrowisko Przerzeczyn
Przerzeczyn Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 60 zł
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
Lawendowy Zdrój
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 1180 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się