Supraśl może utracić status uzdrowiska
Utworzono dnia: 2011-03-29

 

Do końca 2013 roku Supraśl musi mieć infrastrukturę uzdrowiskową, jeśli ma zachować status uzdrowiska. To znaczy, że musi posiadać zakład przyrodoleczniczy, sanatorium lub szpital uzdrowiskowy.

 

W północnej części miasta wyodrębniona jest strefa pod infrastrukturę uzdrowiskową, ale nie jest to scalony teren inwestycyjny. "Działania supraskich władz po roku 2002, kiedy to miasto uzyskało status były niewystarczające i skutkuje zagrożeniem utraty statusu uzdrowiska" - mówi dr Tomasz Ołdytowski.

 

"Możliwości dla stworzenia uzdrowiska są doskonałe, są złoża borowin, przebadany zdrowotny klimat" - mówi burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. "Nie mamy zakładu przyrodoleczniczego, ale w tej chwili budowane są 3 duże zakłady.

 

W poniedziałek (28.03) w Supraślu odbyło się spotkanie inicjujące powstanie klastra biznesowego - Uzdrowisko Supraśl. Razem z samorządem i przedsiębiorcami tworzyć go ma fundacja. Jak mówi Sławomir Jasiński prezes Fundacji Uzdrowisko Supraśl zadaniem klastra jest konsolidacja przedsiębiorstw we wspólnej ofercie produktowej.

 

Klaster to koncentracja przedsiębiorstw często konkurujących ze sobą powołany do zdobywania wspólnych korzyści. Klaster supraski ma skupiać istniejące tam podmioty gospodarcze i m.in. promować wspólne produkty posługując się marką uzdrowiska. W regionie mamy kilka funkcjonujących klastrów, m.in. szkutniczy czy obróbki metali.
źródło: http://www.radio.bialystok.pl/

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się