Cała prawda o czosnku
Utworzono dnia: 2014-11-26

Czosnek. Dodatek, który można dodać do niemal każdej potrawy. W momencie gdy zaczyna się zimowa aura i nietrudno o przeziębienie, warto skorzystać z czosnku.

 

Jeśli już dopadło nas przeziębienie lub grypa warto jest czosnek codziennie. Jego regularne spożywanie wzmacnia nas system odpornościowy i przyśpiesza proces niszczenia drobnoustrojów z organizmu, które powodują choroby. Warto jednak wiedzieć ile czosnku spożywać i w jaki sposób.

 

Dziennie należy jeść dwa, góra trzy ząbki, gdy już dorwała nas infekcja. Aby uwolnić jego lecznicze właściwości należy ok. 10 minut przed jego zjedzeniem, zgnieść go. Otwiera to błony komórkowe, które uwalniają allinazę, a więc enzym dzięki któremu powstają związki działające niczym antybiotyk. Uwalniamy także ajoen, który wspiera limfocyty.

 

Ważne jest to, jaki czosnek kupujemy. Polska słynie ze świetnego czosnku. Dlatego powinniśmy unikać kupna hiszpańskiego lub chińskiego, który nie jest tak efektywny i skuteczny. Jeśli smak czosnku jest dla nas za mocny warto przegryzać go natką zielonej pietruszki, tymiankiem, świeżą miętą lub popijać czerwonym winem.

 

Trzeba też pamiętać o tym, by nie gotować czy smażyć czosnku, gdyż sprawia to, że traci on swoje wartości lecznicze. Warto też wspomnieć o tym kto nie powinien jeść czosnku.

 

Karmiące piersią kobiety, które nie spożywały czosnku w ciąży powinny go unikać, gdyż jego zapach może przenikać do mleka. Unikać go powinny osoby z przewlekłymi problemami żołądkowymi. Cukrzycy mający skłonność do hipoglikemii szczególnie powinny unikać czosnku.
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Sanatorium Uzdrowiskowe JANTAR SPA
Kołobrzeg
(zachodniopomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe MARIA
Rymanów Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
Kołobrzeg
(zachodniopomorskie)
cena od: 91 zł
Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ciechocinku
Ciechocine
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 95 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się