Złoża borowiny w uzdrowisku Supraśl
Utworzono dnia: 2014-08-13

Gmina Supraśl to piękne uzdrowisko. Obecnie władze gminy szukają dzierżawcy, który będzie eksploatował złoża borowiny w miejscowości Podsokołdzie. Możliwe, że lecznica terpia z wykorzystaniem tego leczniczego środka będzie możliwa już jesienią tego roku.

 

Zwycięzca przetargu będzie mógł dzierżawić złoża przez 10 lat. Wszystkie zainteresowane firmy oferty mogą składać do 23 sierpnia. Warto zaznaczyć, że przetarg ma na celu wyłonienie firmy, która dostanie koncesję na wydobywanie borowiny. Decydujący głos należeć będzie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku.

 

Status uzdrowiska Supraśl otrzymał w 2002 roku. W 2009 roku przeszedł on weryfikację, ale kończy im się czas, gdyż jednym z warunków przedłużenia statutu było właśnie wydobywanie borowiny leczniczej.

 

Złoża znajdują się na powierzchni ok. 1,5 hektara na głębokości ok. 2-,25 metra. Miejsce to w całości jest na terenie objętym ochroną. Obok znajduje się rezerwat przyrody. Rocznie można wydobyć do 250 metrów sześciennych leczniczego środka. Ilość ta ma dać zaopatrzenie na ok. 50 lat.

 

Supraśl ostatnimi czasy bardzo się rozwija. Powstały dwa hotele, a łącznie w miasteczku jest niemal 500 miejsc noclegowych. 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Kraków Swoszowice Sp. z o.o.
Kraków
(małopolskie)
cena od: 95 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SANATORIUM UZDROWISKOWE ROLNIK
Nałęczów
(lubelskie)
cena od: 130 zł
Ewa Dom Uzdrowiskowy
Świeradów-Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 125 zł
Uzdrowisko Przerzeczyn
Przerzeczyn Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 60 zł
Reklama esanatoria.eu
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się