Dziecko do sanatorium.
Utworzono dnia: 2014-07-16

Powstaje coraz więcej sposób leczenia nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Okazuje się, że przybywa ilość najmłodszych osób, które trafiają do sanatoriów, gdzie leczone są nowymi metodami.

 

W sanatoriach najczęściej można spotkać grupę dzieci w wieku od 5 do 14 roku życia. Głównie trafiają tam ze względu na alergię, schorzenia górnych dróg oddechowych, wady kręgosłupa, różnego rodzaju urazy ortopedyczne czy zapalenia kości i stawów. Jednak coraz większą grupę stanowią również dzieci ze sporą nadwagą. W przeciwieństwie do zwykłego odpoczynku w domu wczasowym, pobyt w uzdrowisku ma na celu nie tylko wypoczynek i regenerację, ale i przede wszystkim leczenie. Leczenie takowe jest ściśle określone przez rozporządzenie ministra zdrowia.  Obejmuje on szereg badań lekarskich, min. 3 zabiegi dziennie. Najważniejsze jest to, by leczony był całym organizm i poszczególne objawy choroby. Stosuje się między innymi metodę stosowania surowców leczniczych takich jak solanka, radon, świerk, naturalne wody mineralne itp. W sanatorium nasze pociechy są pod pełną i całodobową opieką lekarzy i pielęgniarek, mają dokłądny program leczenia i zabiegi. Do tego mogą uzyskać dodatkową edukację na temat zdrowia.

 

Dzieci w wieku od lat 3 do 6, zazwyczaj jadą do uzdrowiska wraz z opiekunem. Dzieci korzystają wtedy ze wszystkich usług bezpłatnie, natomiast opiekun ponosi pełen koszt. Niektóre sanatoria dają możliwość wynajęcia pokoju przystosowanego dla opiekunów i dzieci. Samodzielny wyjazd do uzdrowiska zaczyna się od 8 roku życia. Dodatkową atrakcją dla młodych kuracjuszy są różnego rodzaju zajęcia pozaszkolne. Wycieczki, ogniska, imprezy sportowe, gry edukacyjne, zajęcia na basenie czy konkursy plastyczne. Dziecko ma wtedy możliwość wykazania się zarówno pod względem własnych zainteresowań, jak i nauczenia się czegoś nowego.
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium MSW
Krynica - Zdrój
(małopolskie)
cena od: 80 zł
HOTEL*** WODNIK
Ustronie Morskie
(zachodniopomorskie)
cena od: 80 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Pensjonat Uzdrowiskowy SOLANNA * * *
Solec Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 100 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się