White In - szybka odpowiedź na leczenie przebarwień skóry
Utworzono dnia: 2013-09-08

Przebarwienia skóry to problem, z którym borykają się głównie kobiety. W Polsce aż 2,5 mln  z nich ma plamy różniące się zabarwieniem od reszty skóry. Powstają one na skutek zaburzeń barwnikowych. Walka z przebarwieniami jest trudna, ale nie jest skazana z góry na porażkę – dzięki mezoterapii produktem White In można się ich pozbyć bardzo szybko.


Jak powstają przebarwienia?

 

W naskórku znajdują się melanocyty – komórki barwnikowe, które produkują melaninę – barwnik odpowiedzialny za kolor skóry, tworzący rodzaj naturalnego filtra, częściowo pochłaniającego i rozpraszającego promienie ultrafioletowe. Czasem wytwarzanie melaniny zostaje zakłócone – jest jej zbyt dużo, barwnik rozkłada się nierównomiernie lub komórki barwnikowe nadmiernie się rozrastają, co prowadzi do powstawania przebarwień, uwidaczniających się jako różnej wielkości brązowe plamy. Najczęściej powstają w miejscach o największym kontakcie z promieniami słonecznymi jak twarz, szyja, dłonie czy dekolt. Przebarwienia występują w postaci piegów, znamion, przebarwień pozapalnych (potrądzikowe), ostudy ciężarnych, plam wątrobowych (u osób starszych), plam soczewicowatych, bielactwa, hiperpigmentacji (nadmiar melaniny) lub hipopigmentacji (niedobór melaniny). Szpecą i dodają lat, dlatego też warto się dowiedzieć dlaczego powstają, i jak można się przed nimi uchronić.

 

Skąd się biorą plamy na skórze?

Główną przyczyną przebarwień są promienie UV emitowane przez słońce lub lampy w solarium, ale nie tylko. Przebarwienia pojawiają się np. podczas ciąży, w okresie menopauzy, stosowania antykoncepcji i zastępczej terapii hormonalnej, a co więcej – towarzyszą nieprawidłowej pracy jajników czy chorobom tarczycy. Niekiedy przebarwienia tworzą się po użyciu środków zwiększających wrażliwość skóry na promienie UV, niektórych leków czy ziół. Dokładny mechanizm powstawania tych plam nie jest znany, ale wiadomo, że ważną rolę w powstawaniu przebarwień pełni promieniowanie słoneczne pobudzające syntezę melaniny. Dlatego kluczową sprawą w zapobieganiu powstawania przebarwień i ich leczeniu jest całoroczna ochrona przeciwsłoneczna.

 

Czy można skutecznie zahamować produkcję melaniny?

 

Dzięki najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej, walka z przebarwieniami nie jest tak żmudna, jak do tej pory. Najnowszy mezokoktail White In to produkt na bazie arbutyny, który hamuje produkcję melaniny oraz znacząco redukuje jej ilość na poziomie skóry. Zabieg z jego użyciem polega serii mikronakłuć – między skórę właściwą a naskórek wprowadzane są mikroskopijne ilości odpowiednich składników, dokładnie w miejscu przebarwienia. Efekty widoczne są po tygodniu od pierwszej iniekcji, a w niektórych przypadkach nawet już tylko 2 zabiegi przynoszą oczekiwany efekt! Średnio zaleca się od 2 do 6 sesji w tygodniowych odstępach. Użycie White In wskazane jest, gdy na skórze pojawią się przebarwienia związane z nierównym rozłożeniem pigmentu, działaniem promieni UV lub przebarwienia związane z wiekiem. Dzięki uprzedniej aplikacji kremu znieczulającego, zabieg jest praktycznie bezbolesny.

 

Ważne jest, aby zwracać uwagę na promieniowanie słoneczne przez cały rok. Każdy zabieg wybielania będzie krótkotrwały o ile nie będzie zastosowana odpowiednia ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym. W przypadku długotrwałej ekspozycji na działanie promieni słonecznych (np. wczasy nad morzem), należy stosować krem z wysokim współczynnikiem ochrony. Zaleca się również, aby stosować krem przeciwsłoneczny na dzień przez cały rok – mówi  dr Beata Adamczyk, ekspert Princess Academy.

 

Główne składniki White In:

  • ARBUTYNA: Arbutyna jest naturalną substancja, którą otrzymuje się z mącznicy lekarskiej. To pochodną hydrochinonu, ale nie jest toksyczna. Działanie zaczyna się od procesu syntezy melaniny oraz tyrozyny – enzymu,  który odpowiada za katalizowanie reakcji. W produkcie White In, arbutyna ma większe oddziaływanie ze względu na nanostruktury, takie jak cyklodekstryny β.
  • PRO WHITE (nazwa chemiczna Palmitynian Dimetylometoksy chromanylu): to cząsteczka pochodzenia syntetycznego, podobna do arbutyny, ale bardziej wydajna. Wnika do komórek w szybszy i łatwiejszy sposób na drodze dyfuzji oraz łączy się z tyrozyną, blokując produkcję melaniny. Oczyszcza już wyprodukowaną melaninę, dzięki bezpośredniemu działaniu utleniacza.
  • KWAS AZELAINOWY: Wytworzony na bazie drożdży; posiada podwójny mechanizm działania, ponieważ jest zarówno antyoksydantem jak i inhibitorem melanogenezy. Nie powoduje podrażnienia skóry.
  • GLUTATION: Glutation jest doskonałym antyoksydantem wytwarzanym przez organizm ludzki. Neutralizuje wolne rodniki. Najnowsze badania wskazują, że glutation w połączeniu z arbutyną oraz innymi substancjami wzmacniają wpływ czynników o działaniu depigmentacyjnym, co pozwala na zmniejszenie czasu działania i zwiększenie efektywności substancji wybielających – wyrównanie kolorytu skóry oraz rozjaśnienie plam i przebarwień.

Efekty serii iniekcji mezokoktailem White In:

  • Stopniowe zmniejszanie pigmentacji na obszarze skóry, na którym był zastosowany preparat, już od pierwszego leczenia.
  • Zapobieganie pigmentacji słonecznej.
  • Cera staje się wyraźnie rozjaśniona, bardziej elastyczna.
  • Koloryt skóry zostaje zdecydowanie wyrównany.
  • Całkowity efekt wybielania w przypadku ostudy.



« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się