Naturalne farmaceutyki w Twojej diecie
Utworzono dnia: 2013-05-02

Kilka gatunków czy to owoców, czy to warzyw choć może nie ma tak silnego wpływu jak leki z apteki, to są one niezwykle skuteczne w walce z niektórymi schorzeniami.

 

Przykładem takiego owocu może być chociażby Mango. Zawiera ono spore ilości witamin A i C, które znacznie wspomagają nasz układ odpornościowy. A najnowsze badania amerykańskich naukowców wykazały, że owoce mango mogą być pomocne w redukowaniu tkanki tłuszczowej. Przy tym jedząc ten egzotyczny owoc możemy mieć mniejszy zły cholesterol i odpowiedni poziom cukru we krwi.

 

Od wielu wielu lat w naszym kraju i nie tylko popularne są jagody. Te owoce z kolei są nieocenione w obniżaniu poziomu insuliny i trójglicerydów. Polecane są szczególnie osobom, które mają tendencję do otyłości. Poza tym jagody są bardzo pomocne w walce z różnego rodzaju chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym i nowotworami. Co ciekawe, niedawne badania pokazały, że sprawdzaj się one również w procesie oczyszczania mózgu z szkodliwych toksyn, co oprócz tego że spowalnia proces starzenia się organizmu, to jeszcze może zapobiegać tak groźnym chorobom jak  Alzheimer czy choroba Parkinsona.

 

Równie popularne co jagody są owoce winogron. Badania pokazują, że spożywanie tych owoców znacznie zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach brzucha i wątroby. Jednym z najważniejszych składników winogron są flawonoidy. Dzięki nim utleniany jest zły cholesterol LDL. Ponadto zapobiegają one tak groźnym dla naszego zdrowia zakrzepom krwi i usprawniają jej przepływ. Winogrona pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia tzw. zespołu metabolicznego, który jest w dużej mierze odpowiedzialny za choroby serca, cukrzycę, a nawet udary mózgu.

 

Na naszych działkach często możemy spotkać buraki ćwikłowe. Te warzywa są szczególnie bogate w minerały, sole mineralne i witaminy z grupy B i witaminę C. Sok z buraków pomaga dość znacząco obniżyć ciśnienie krwi. Oprócz tego są one pomocne w spowolnieniu postępującej choroby nowotworowej i pomagają zwiększyć wytrzymałość naszego organizmu.

 

Jak widać na powyższych przykładach, istnieją łatwo dostępne owoce i warzywa, które mogą w znaczny sposób przysłużyć się dla naszego zdrowia.

 

Źródło: http://www.senior.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się