Inowrocławskie uzdrowisko wzbogaciło się o nową termę
Utworzono dnia: 2013-04-19

Wczoraj w uzdrowisku Inowrocław miało miejsce ważne wydarzenie. W ramach programu rewitalizacji dzielnicy miasta gdzie usytuowane są sanatoria otwarto nowoczesną termę wraz z specjalnym basenem solankowym.

 

Nowy obiekt skład się z krytego basenu o powierzchni lustra wody 176 m² (dach jest rozsuwany), specjalnie przygotowanego miejsca do relaksu i wypoczynku oraz budynku z nieckami wodnymi, przeznaczonego do zabiegów rehabilitacyjnych. Oprócz tego turyści i kuracjusze będą mogli skorzystać z przygotowanych boisk do gier zespołowych oraz kręgielni.

 

Uzdrowisko Inowrocław posiada źródło wody termalnej chlorkowo-sodowej, z siarczkami i jodami. I to właśnie z odwiertu głębokiego na blisko 500 m zasilany jest basen termalny w nowym kompleksie.

 

Kąpiele w basenie z taką wodą są bardzo dobre dla zdrowia człowieka. Woda powoduje rozszerzanie się porów skóry, a co za tym idzie wchłaniane są do organizmu cenne minerały. Jednocześnie wydalane są szkodliwe toksyny. Takie solankowe kąpiele są szczególnie pomocne w leczeniu schorzeń narządów ruchu, chorób dermatologicznych, reumatologicznych oraz związanych z zaburzeniami krążenia.

 

Łączny koszt inwestycji związanej z budową termy wyniósł 6,5 mln zł. Z tej kwoty prawie 4 mln zł pochodziło z funduszy europejskich.

 

Inowrocławskie uzdrowisko odwiedza co roku tysiące kuracjuszy. Funkcjonują tu liczne sanatoria specjalizujące się w leczeniu i rehabilitacji różnego rodzaju chorób.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. kujawsko-pomorskim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się