Współpraca się opłaca
Utworzono dnia: 2011-03-08

W nowopowstałym ośrodku „Rabczański Zdrój” odbyła się konferencja pn. „Współpraca samorządów terytorialnych z podmiotami z branży turystyki uzdrowiskowej w Małopolsce i Podkarpaciu”, zorganizowana przez Urząd Miejski Rabki-Zdroju i Uzdrowiska Rabka S.A. 


Wzięli w niej udział przedstawiciele uzdrowisk z południowej Polski, ośrodków i firm z branży turystycznej i kulturalnej oraz reprezentacje samorządów, które mają na swoim terenie instytucje uzdrowiskowe. Gości powitali gospodarze konferencji – burmistrz Ewa Przybyło i prezes Uzdrowiska Rabka Andrzej Kowalczyk.

Oboje na własnym przykładzie pięcioletniej współpracy opowiadali zebranym, jak współpracować, aby wspólnie osiągać sukces. – Mamy nadzieję, że to spotkanie rozpocznie cykl kolejnych spotkań kluczowych instytucji w uzdrowiskach. Miasto musi widzieć partnerów na swoim terenie i budować z nimi współpracę. To spotkanie ma zachęcić nas wszystkich do współpracy. Musimy się zaprzyjaźnić, żeby coś zrobić przez kolejne lata – mówiła burmistrz. Burmistrz przypomniała, że współpraca miasta i uzdrowiska rozpoczęła się pięć lat temu. Samorząd i spółka zidentyfikowały wówczas swoje potrzeby i cele, które chcą osiągnąć, zdając sobie sprawę z tego, że razem osiągną więcej niż działając w pojedynkę.

Lista życzeń sprzed tych kilku lat obejmowała m.in. modernizację amfiteatru, przebudowę Parku Zdrojowego, budowę tężni solankowej, przebudowę dróg dojazdowych do obiektów hotelowych i sanatoryjnych. Dziś, jak podkreśliła Ewa Przybyło, wiele z tych życzeń spełniło się, część inwestycji zostało już realizowanych, część jest w trakcie realizacji.

Dodatkowo samorząd i Uzdrowisko Rabka-Zdrój wspólnie promują się na targach uzdrowiskowych i turystycznych, wspólnie organizują konferencje i różnego rodzaju imprezy. Płaszczyzn do współpracy, która obu stronom przynosi korzyści, jest wiele. Słowem – współpraca się opłaca, a wspólny wysiłek w budowie infrastruktury i oferty uzdrowiskowej przynosi korzyść obu stronom, rozwija ofertę Rabki-Zdroju, podnosi jej atrakcyjność i buduje prestiż najpopularniejszego uzdrowiska dziecięcego w Polsce.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i wspólnej dyskusji na temat obecnej sytuacji uzdrowisk i przyszłości. Uczestnicy spotkania doszli do wspólnego wniosku, że przykład rabczańskiej współpracy samorządu i spółki uzdrowiskowej jest ciekawym i przyszłościowym modelem.

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciele Uzdrowiska Rymanów, Uzdrowiska Wysowa, Uzdrowiska Swoszowice, Uzdrowiska Szczawnica, Urzędu Gminy Ujście Gorlickie, Urzędu Miasta Szczawnica, Urzędu Gminy Spytkowice, radni miejscy, powiatowi oraz liczni przedstawiciele ośrodków kulturalnych, społecznych, turystycznych, wypoczynkowych i uzdrowiskowych terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój.

 

 

źródło: Urząd Gminy Rabka-Zdrój
           www.rabka.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Dom Zdrowia Lila
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 70 zł
Ośrodek Sanatoryjno- Rehabilitacyjny Perła Sopot
sopot
(pomorskie)
cena od: 190 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się