Dwa dolnośląskie uzdrowiska zostały przejęte przez samorząd
Utworzono dnia: 2013-04-15

Mowa tutaj o uzdrowisku Lądek-Długopole oraz Szczawno-Jedlina. Skarb państwa przekazał piecze nad nimi włodarzom województwa dolnośląskiego.

 

Samo przejęcie to nie wszystko. Samorządowcy zobowiązali się do opracowania szczegółowych planów rozwojowych dla obu placówek, tak aby przynosiły one jak największe dochody. W pierwszej kolejności trzeba podnieść jakość oferowanych przez tamtejsze sanatoria usług medycznych. W niedalekiej przyszłości planowane jest także rozszerzenie oferty leczniczej dla kuracjuszy z całego kraju, którzy przyjeżdżają tu w celach medycznych i turystycznych.

 

Oba kurorty są znane w Polsce i tamtejsze sanatoria przyciągają co roku rzeszę kuracjuszy. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina posiada łącznie jedenaście placówek leczniczych. Jednocześnie na turnusach może przebywać tu blisko 800 kuracjuszy. O komfortowy pobyt dba zatrudnionych w uzdrowisku blisko 230 pracowników. Dużym atutem Szczawna są wody mineralne i lecznicze. Kurort posiada bardzo dobre walory klimatyczne sprzyjające leczeniu uzdrowiskowemu. Sanatoria specjalizują się w leczeniu schorzeń ortopedycznych, chorób nerek i dróg moczowych, górnych i dolnych dróg oddechowych układu krążenia oraz osteoporozy. Każdego roku leczy się tu blisko 15 tys. kuracjuszy, dorosłych oraz dzieci.

 

Z koeli uzdrowisko Lądek-Długopole posiada aż siedem źródeł wód leczniczych o których wiedziano już w XIII wieku. Tutejsze sanatoria pozwalają na przyjęcie ponad 770 kuracjuszy naraz. Uzdrowisko zatrudnia ponad 300 osób i specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego, osteoporozy i chorób układu krążenia. Rocznie sanatoria w Lądku odwiedza ok. 15 tys. ludzi.

 

Oprócz tych dwóch kurortów, w województwie dolnośląskim funkcjonuje jeszcze dziewięć tego typu ośrodków.

 

Źródło: http://wyborcza.biz

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. dolnośląskim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się