Uzdrowisko Przerzeczyn czeka rozbudowa
Utworzono dnia: 2013-04-12

 

Uzdrowisko Przerzeczyn można zaliczyć do jednego z mniejszych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce. Jednak już wkrótce ma się to zmienić. Wszystko za sprawą planowanej inwestycji. Ma ona polegać przede wszystkim na wybudowaniu całkowicie nowego kompleksu uzdrowiskowego wraz ze szpitalem. To wszystko sprawi, ze nie tylko do uzdrowiska będzie mogło przyjechać więcej kuracjuszy ale również zostanie poszerzona oferta lecznicza.

 

Nowy ośrodek ma otrzymać nazwę „Platon”. Na chwilę obecną w Przerzeczynie funkcjonują cztery sanatoria, Zakład przyrodoleczniczy i przychodnia. Po zrealizowaniu inwestycji liczba miejsc dla kuracjuszy wzrośnie do 400. Co bardzo istotne powstanie też szpital uzdrowiskowy – obiekt, którego do tej pory brakowało w dolnośląskim kurorcie.

 

W planie ma powstać oddział rehabilitacji stacjonarnej, kardiologicznej oraz ogólnoustrojowej. Kuracjusze będą mieć zapewnioną całodobową opiekę lekarską. Ma też zostać otwarta apteka i parking dla blisko 70 pojazdów.

 

Koszt inwestycji ma wynieść ok. 25 mln zł, a całość prac ma się zakończyć w przeciągu 3 lat. Co ciekawe nie jest to pierwsza inwestycja w uzdrowisko. Blisko dwa lata temu (po przejęciu przez prywatnego inwestora) przystąpiono do modernizacji obiektów sanatoryjnych co znacznie poprawiło standard miejsc dla kuracjuszy. Włodarze PCZ chcą uczynić z Przerzeczyna jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc tego typu w Polsce.

 

Przerzeczyn to nie tylko sanatoria ale również wspaniałe krajobrazy, które przyciągają zwykłych turystów. Uzdrowisko posiada własne źródła wód leczniczych: siarczano - radonowych, słabo zmineralizowanych radoczynnych i radoczynnych. Są one oczywiście wykorzystywane przy różnego rodzaju zbiegach jakie w swojej ofercie posiada Uzdrowisko Przerzeczyn.

 

Źródło: http://wroclaw.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. dolnośląskim

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się