Potrzebujesz więcej energii? Oto kilka przydatnych rad
Utworzono dnia: 2013-04-08

Przedłużająca się zima powoduje, że z pewnością wielu osobom brakuje energii witalnej. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i wykonywania codziennych obowiązków.  Warto już teraz pomyśleć jak przezwyciężyć zmęczenie i być pełnym energii każdego dnia. Jest na to kilka prostych sposobów, które można stosować od zaraz.

 

Wiadomo, że sen odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Istotne jest, żeby mieć tak wyregulowany zegar biologiczny, aby móc się codziennie (nawet w weekendy) budzić ot ej samej porze, a także o stałej godzinie iść spać. Dzięki temu będziemy tryskać energią w dzień i nie będziemy mieć problemu z zaśnięciem wieczorem. Warto też wiedzieć jak wygląda naturalny przepływ energii w naszym organizmie. Z reguły rano jest on wolny, mniej więcej o 9 rano przypada jego szczyt, a godzina 12 jest dobrym czasem na odpoczynek. Kolejny skok energii to wczesny wieczór. Potem następuje jej spadek aż do zaśnięcia.

 

Warto dbać o to, by nie mieć zatkanego nosa. To właśnie zatkane zatoki powodują, że czujemy się zmęczeni a do tego rozdrażnieni, co może odczuć nasze otoczenie. Warto więc zawsze mieć przy sobie chusteczkę i ewentualnie zakupić w aptece tabletki na przetkanie zatok.

 

Warto też pomyśleć o spędzeniu (oczywiście rozsądnego) czasu na granie w różnego rodzaju gry. To powoduje, że nasz umysł zaczyna szybciej pracować, a do tego zapominamy na chwilę o dręczących nas problemach i stresie który nas ogarnia.

 

Bardzo prostym zabiegiem, który pozwoli nam na zwiększoną dawkę energii jest proste ćwiczenie. Należy po prostu wstać, rozciągnąć ramiona, kark i plecy. Warto również wziąć kilka głębszych wdechów i wydechów. Z pewnością wtedy poczujemy się lepiej. Polecane jest to szczególnie osobom prowadzącym siedzący tryb życia.

 

Jeżeli chodzi o naszą dietę, to po pierwsze warto codziennie zjeść kilka kostek czekolady. Nie dość że posiada ona w swoim składzie kofeinę która nas pobudza, to do tego jest dobra dawka endorfin, czyli hormonów szczęścia. Warto też pomyśleć o spożywaniu chudych produktów zawierających białko (np. ryby, pierś z kurczaka). Dzięki temu będziemy dłużej syci i poziom cukru w naszej krwi będzie w miarę stały. 

 

Z napojów zdecydowanie polecana jest Yerba Mate. Działa ona pobudzająco zarówno na nasze ciało jak  i umysł. Nie zawiera ona w swoim skaldzie kofeiny. Daje ona niesamowitą dawkę energii.  Należy pamiętać żeby pić dużo wody, gdyż dobrze nawodniony organizm produkuje więcej energii witalnej. Optymalna dawka to 2 litry wody dziennie, a podczas upalnych letnich dni jeszcze więcej. Ostatnie badania pokazały że picie kilku filiżanek herbaty dziennie również poprawia samopoczucie i dodaje nam energii.

 

Jak widać istnieje kilka wypróbowanych, prostych sposobów, które sprawią, że gdy je zastosujemy, nie zabraknie nam codziennej tak potrzebnej do szczęśliwego życia energii.

 

Źródło: http://www.tipy.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się