Siedem produktów, które pomogą Ci zwalczyć cholesterol
Utworzono dnia: 2013-03-19

Wysoki poziom cholesterolu w naszym organizmie nie jest dobrą informacją. Może on powodować różnego rodzaju choroby układu krążenia jak np. miażdżycę czy chorobę wieńcową, które mogą skutkować nawet śmiercią. Dlatego warto zawczasu zadbać o odpowiedni styl życia, a zwłaszcza zwrócić uwagę na to co jemy na co dzień. Jest kilka produktów, które świetnie sprawdzają się przy obniżaniu poziomu złego cholesterolu w naszym organizmie.

 

W naszym kraju dość powszechne są orzechy włoskie, a w sklepach możemy dostać inne rodzaje orzechów (np. ziemne). Mimo, że są one dość kaloryczne, to w swoim składzie zawierają one zdrowe, nienasycone tłuszcze. Oprócz tego zawierają one tzw. sterole roślinne. Są to substancje, które skutecznie pomagają ograniczyć wchłanianie złego cholesterolu. Dawka dzienna, która pomaga chronić nasz organizm została ustalona na 50-60 gramów.

 

Takie produkty jak soczewica, fasolnik chiński czy bardziej popularna w Polsce fasola biała, mają skuteczne działanie polegające na usuwaniu cholesterolu z organizmu. Dzieje się tak ze względu na posiadanie w swoim składzie błonnika.

 

Owoce bogate w tzw. pektyny to gruszki, banany, jabłka i pomarańcze. Pektyny to naturalny błonnik, który pomaga skutecznie wychwycić zły cholesterol i usunąć go z naszego krwiobiegu zanim jeszcze zostanie wchłonięty.

 

Herbata, zarówno czarna jak i zielona, także jest naszym sprzymierzeńcem w walce ze złym cholesterolem. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zawiera ona sporo przeciwutleniaczy (katechiny), które obniżają jego poziom.

 

Z kolei owoce awokado zawierają w swoim składzie kwas oleinowy. Jest to zdrowy, jednonienasycony tłuszcz, który oprócz tego ze pomaga redukować zły cholesterol, to podnosi też poziom tego dobrego cholesterolu. Awokado zawiera także błonnik.

 

Pomidory od dawna goszczą na naszych stołach. Jeszcze lepsze są preparaty powstałe z ich przetworzenia. Zawierają one duże ilości likopenu – substancji skutecznie zmniejszającej poziom cholesterolu LDL.

 

Wreszcie, wystarczy używać 2 łyżeczki dziennie oliwy z oliwek. Nie dość że ubogaca ona smak naszych posiłków, to dzięki nienasyconym tłuszczom w swoim składzie obniża poziom złego cholesterolu, nie wpływając przy tym na poziom tego dobrego.

 

Źródło: www.senior.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się