Na zdrową i szczupłą sylwetkę najlepsze awokado
Utworzono dnia: 2013-03-01

Awokado pochodzi z Ameryki Południowej. Jak pokazują ostatnie badania, owoc ten posiada w swoim składzie wiele dobroczynnych dla naszego organizmu składników. Oprócz tego, że powoduje ono obniżenie się złego cholesterolu, to w dodatku wspomaga procesy odchudzania czy też utrzymania szczuplej sylwetki.

 

Amerykańscy naukowcy w swoich badaniach wykazali też, że osoby które w swojej diecie umieszczają awokado, zdrowiej się odżywiają, sięgając częściej po taki produkty jak warzywa czy owoce. Spożywają także więcej witamin i minerałów (błonnika, magnezu i witaminy E oraz K).

 

Co ciekawe awokado jest bardzo kalorycznym owocem (zjadając 100 gram dostarczamy organizmowi ok. 220 kilokalorii i 23,5 grama tłuszczów). Mimo to wskaźnik masy ciała (BMI) badanych, osób które codziennie jedli chociaż pół owocu był niższy, od wskaźnika osób które awokado nie jadły. Można z tego wyciągnąć wnioski, że awokado sprzyja szczupłej zdrowej, sylwetce, a przy tym pomaga zapobiegać wystąpieniu chorób układu krążenia, cukrzycy czy miażdżycy naczyń.

 

W swoim składzie awokado zawiera wiele witamin (A, B1, B2, C, PP, K i H), minerałów (wapń, potas i fosfor), a ponadto kwas pantotenowy. Historia tego zielonego owocu sięga czasów prehistorycznych (nawet 7000 lat p.n.e.). Pierwotnie był uprawiany w Meksyku, ale szybko zaczął występować w całej praktycznie Ameryce Południowej oraz Środkowej.   

 

Awokado jest szeroko stosowane w kuchni (może być przyrządzany w postaci sałatek lub przystawek). Ma ono w swoim skaldzie łatwo przyswajalne tłuszcze nienasycone. Może być dzięki temu zamiennikiem tradycyjnego masła. Ponadto powinni je spożywać osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, miażdżyce, schorzenia wątroby i zaburzenia metabolizmu tłuszczów.

 

Źródło: http://zdrowie.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się