Cynamon i jego zdrowotne właściwości
Utworzono dnia: 2013-02-13

Cynamon jest ludzkości znany od wieków jako przyprawa. Jest on pozyskiwany z wysuszonej kory cynamonowca cejlońskiego (a także innych gatunków tego drzewa). Przeważnie mamy do czynienia z laskami cynamonu lub jego sproszkowaną postacią. Przyprawę ta charakteryzuje przede wszystkim słodkawo-korzenny smak. Oprócz walorów smakowych, posiada on wiele cennych właściwości zdrowotnych.

 

Badania potwierdziły, że można go stosować antybakteryjnie i antygrzybicznie. Do tego jego wąchanie dobrze wspomaga pracę naszego mózgu. Można go wykorzystać, gdy dolegają nam wrzody żołądka, czy też jakieś infekcje jamy ustnej.

 

Inne badania dały zaskakujące rezultaty. Mianowicie Cynamon zawiera przeciwutleniacze w dość znacznej ilości, dzięki którym możliwe jest obniżenie poziomu glukozy w krwi człowieka. Zostały one przeprowadzone na grupie otyłych ludzi, zagrożonych cukrzycą. Ci którzy stosowali przez dłuższy czas regularnie cynamon rozpuszczony w wodzie, mieli w swoim organizmie wyższy poziom przeciwutleniaczy (dochodził on do 23 procent).

 

Oprócz tego cynamon jest skutecznym preparatem zwalczającym w naszym organizmie skutki działania wolnych rodników. Dzięki temu opóźnia się proces starzenia ciała, a także zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na raka czy też choroby kardiologiczne i układu krwionośnego.

 

Co ciekawe na naszym rynku dostępnych jest wiele gum do żucia o smaku cynamonu. Dzieje się tak dlatego ponieważ ta przyprawa wpływa znacznie na poprawę higieny jamy ustnej. Tzw. aldehyd cynamonowy, który zawierają wspomniane gumy, redukuje zawartość bakterii beztlenowych, które są obecne u każdego z nas w ustach.

 

Przyprawa ta jest również świetna na rozgrzanie o czym nie należy zapominać, zwłaszcza w porze zimowej. Można go dodawać do ciasta, gorącej czekolady, ryżu czy posypać nimi pomarańcze.

 

Źródło: http://www.choroby.senior.pl

           http://zdrowie.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się