Supraśl chce utrzymać status uzdrowiska w Polsce
Utworzono dnia: 2013-01-31

Aby tak się stało do końca tego roku władze gminy muszą znaleźć chętnego do wybudowania sanatorium, gdyż taki warunek postawiło Ministerstwo Zdrowia.

 

Już ponad pół roku trwają poszukiwania inwestora, który zaangażuje się w budowę zakładu przyrodoleczniczego. Obiekt ma powstać na przestronnej prawie dwu hektarowej działce, która bezpośrednio sąsiaduje z ośrodkiem wypoczynkowym Puszcza. Na razie nie zgłosił się żaden chętny.

 

Włodarze gminy rozpoczęli więc rozmowy z miejscowymi przedsiębiorcami. Efekty tych rozmów nie są jak do tej pory znane. Wiadomo jedynie, że są to biznesmeni, którzy zainwestowali w hotele SPA i ośrodki wypoczynkowe.

 

Do tego podjęto już starania o decyzję środowiskową i koncesję na eksploatacje złóż borowiny, największego skarbu Supraśla. Gdy borowina zacznie być wydobywana będzie można rozpocząć działalność leczniczą.

 

Z dotychczas przeprowadzonych badań tego surowca, którego pokłady znajdują się w pobliskiej wsi Podsokołda, wynika że jest on bardzo dobrej jakości, a do tego jest go na tyle dużo że można go wydobywać przez kilkadziesiąt najbliższych lat. Potrzebna jest tylko odpowiednia koncesja, uprawniając do wykorzystania borowiny do celów leczniczych.  

Całość inwestycji związanych z działalnością uzdrowiskową to skomplikowana sprawa. Jak do tej pory wyznaczono odpowiednie granice strefy uzdrowiskowej i co za tym idzie postawiono w odpowiednich miejscach, przy drogach tablice informacyjne.

 

Wkrótce ma powstać projekt Leśnego Parku Uzdrowiskowego. Będzie on zajmował powierzchnie aż kilkuset hektarów. Musi on być uzgodniony z Dyrekcją Lasów Państwowych. Park ten odegra z pewnością istotną rolę w leczeniu uzdrowiskowym, w szczególności chorób dróg oddechowych i  kardiologicznych. Kuracjusze, którzy będą gościć w uzdrowisku podczas spaceru po parku, będą mogli wdychać korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. Do tego celu mają zostać wybudowane odpowiednie urządzenia leczniczo-uzdrowiskowe. Aby te plany stały się rzeczywistością potrzebne są oczywiście odpowiednie fundusze, które władze gminy starają się pozyskać z zewnątrz.

 

Źródło: http://www.poranny.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się