Choroby serca po menopauzie jak się przed nimi bronić
Utworzono dnia: 2013-01-30

 

Okres menopauzy u kobiet zaczyna się ok. 45-55 roku życia. Po klimakterium zwiększa się znacznie ryzyko zapadania na różnego rodzaju dolegliwości serca.

 

Oprócz menopauzy decyduje o tym kilka innych czynników jak chociażby: cukrzyca, nadciśnienie, wysoki poziom złego cholesterolu czy palenia papierosów.

 

W tym okresie życia kobiety powinny szczególnie zwrócić uwagę na swój tryb życia. Przede wszystkim należy odstawić papierosy, które prawie dwukrotnie zwiększają ryzyko chorób serca.  Równie istotne jest też utrzymanie odpowiedniej masy ciała. Otyłość sprawia, że nasze serce musi o wiele ciężej pracować, a co za tym idzie ryzyko chorób serca wtedy wzrasta.

 

Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swojego stylu życia regularnych ćwiczeń fizycznych (ok. 30 min codziennie). Wtedy krew w naszym ciele pompowana jest z większą wydajnością, a do tego wpływa to pozytywnie chociażby na poziom cholesterolu czy nasze samopoczucie, redukując chociażby poziom stresu.

 

Jeżeli chodzi o dietę warto pomyśleć o wprowadzeniu do niej takich produktów jak ryby, soja, świeże owoce czy ciemnozielone warzywa liściaste. Ważne jest aby unikać produktów posiadających dużą ilość tłuszczów.

 

Aby skutecznie dbać o siebie w okresie klimakterium i po nim, ważne jest aby regularnie kontrolować swoje zdrowie. W tym celu należy systematycznie badać się u lekarza, gdyż dzięki temu sprawdzimy poziom cukru, cholesterolu i ciśnienia w naszym organizmie, co uchroni nas przed ryzykownymi zmianami zdrowotnymi.

 

Źródło: www.senior.pl

 

Zobacz też: Sanatoria leczące choroby kardiologiczne i nadciśnienie

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się