Przedłuży się prywatyzacja uzdrowiska Horyniec
Utworzono dnia: 2013-01-24

We wtorek w swoim komunikacie Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o wydłużeniu do 31 stycznia bieżącego roku negocjacji związanych  prywatyzacją uzdrowiska Horyniec-Zdrój.

 

Do owych negocjacji zostały zaproszone: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa. Te dwie firmy złożyły wspólną ofertę, która została pozytywnie rozpatrzona.

 

Ministerstwo chce sprzedać 90 procent wszystkich akcji spółki. Co ważne, negocjacje będą dotyczyły nie tylko ceny za akcje ale także chociażby zobowiązań inwestycyjnych nowego właściciela tego podkarpackiego uzdrowiska.

 

Wstępnie swoje zainteresowanie przejęciem uzdrowiska wyraził także samorząd województwa podkarpackiego. Została nawet przyjęta stosowna uchwała w tej sprawie. Jednak MSP nie pozostawia złudzeń, samorząd miałby szanse na komunalizację uzdrowiska tylko w przypadku, gdy nie wynegocjowano by zadowalającej ceny za akcję spółki. Czyli innymi słowy, wtedy, gdy negocjacje zakończyły by się bez rozstrzygnięcia.

 

Spółka uzdrowisko Horyniec-Zdrój zatrudnia w swoich szeregach ponad 100 osób. Kuracjusze mają do dyspozycji trzy obiekty: duży „Dom Zdrojowy” oraz dwa mniejsze sanatoria „Jawor” oraz „Modrzew”. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu i reumatycznych. Zabiegi wykonywane są często z wykorzystaniem borowiny oraz wody siarczkowo-siarkowodorowej. Ponadto w uzdrowisku produkowana jest naturalna woda mineralna „Hetmańska”.

 

Źródło: http://www.ekonomia24.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. podkarpackim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się