Czy Frombork wkrótce zasili grono polskich uzdrowisk ?
Utworzono dnia: 2013-01-08

Włodarze tej warmińsko-mazurskiej gminy zapowiedzieli właśnie złożenie odpowiednich dokumentów do Ministerstwa Zdrowia, celem uzyskania przez Frombork statusu miejscowości uzdrowiskowej.

 

Na dzień dzisiejszy Frombork posiada świadectwo leczniczego działania miejscowych wód termalnych. Dokładniej mówiąc, są to chlorkowo-sodowe, które zgodnie z opinia Państwowego Zakładu Higieny mogą być wykorzystywane do zabiegów profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych.

 

Władzom gminy marzy się uzyskanie środków z Programu Innowacyjna Gospodarka, które pozwoliły by zrealizować wiele inwestycji, jak chociażby uzbrojenie terenu przyszłego uzdrowiska. Oprócz tego podejmowane są działania mające na celu przyciągnięcie prywatnych inwestorów, którzy mogli by wybudować w przyszłości sanatoria czy zakłady lecznicze.

 

Uzyskanie statusu uzdrowiska w Polsce było by dla Fromborka dużym krokiem na przód. Dzięki temu z pewnością zwiększył by się ruch turystyczny na terenie gminy, a co za tym idzie zwiększyły by się jej dochody. Do tego potrzeba by stworzyć nowe miejsca pracy, co też byłoby pozytywnym skutkiem całego przedsięwzięcia.

 

Pierwsze kroki na drodze do powstania uzdrowiska podjęto już w 2004 r. Jednak brakowało pieniędzy na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Udało się to dopiero podczas następnej kadencji władz gminy w latach 2006-2010. Właśnie w 2010 r. powstała spółka Wodociągi Fromborskie, która wkrótce, będzie miała za zadanie kierować eksploatacją wód mineralnych. Do tego gmina postarała się o odpowiednie dokumenty potwierdzające czystość powietrza i klimatu. Ważną inicjatywą było też nawiązanie współpracy naukowej z Polską akademią Nauk oraz Uniwersytetem Warszawskim.

 

Źródło: http://frombork.wm.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w województwie warmińsko-mazurskim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się