Ciechociński basen wkrótce zostanie reaktywowany
Utworzono dnia: 2013-01-04

Do września 2001 roku jednym z najważniejszych symboli Uzdrowiska Ciechocinek był basen termo-solankowy, który cieszył kuracjuszy nieprzerwanie od 1932 r., kiedy to po długiej i ciężkiej pracy został on uroczyście otwarty przez prezydenta Ignacego Mościckiego.

 

Przez ostatnie lata podejmowano kilka inicjatyw, które miały na celu przywrócenie dawnej świetności tego obiektu. Ich inicjatorami były władze miasta oraz zarządcy Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek. Te działania nie przyniosły niestety oczekiwanych rezultatów.

 

Światełko w tunelu pojawiło się, gdy pojawił się prywatny inwestor. Końcem 2011 r., właścicielem nieruchomości stała się spółka Termy Ciechocinek. Wkrótce przystąpiono do planowania rewitalizacji ciechocińskiego basenu. Nie było to zadanie łatwe ze względu na wyjątkowe położenie tego obiektu (pomiędzy zabytkowymi tężniami solankowymi).

 

Plany zakładają, że do 2015 r. powstanie podzielony na trzy równe części basen, gdzie m. in. na jednej z jego części będzie można organizować zawody pływackie. Oczywiście głównym jego przeznaczeniem będzie możliwość kąpieli solankowych, jakże cenionych przez kuracjuszy. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli zmieniać stopień zasolenia wody w basenie w zależności od potrzeby.

 

Jednak sam basen to nie wszystko. W planach jest też zbudowanie bardzo nowoczesnego parku wodnego z różnego rodzaju atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pojawią się tu różnej wielkości skocznie, zjeżdżalnie czy też trampoliny. Bardzo ciekawym pomysłem jest zainstalowanie generatora fal ( w najpłytszej części basenu). Co bardzo istotne z tego kompleksu będzie można korzystać przez cały rok niezależnie od panującej aury, a do tego będzie on miał status miejsca publicznego.

 

Inwestycji towarzyszyć będą też takie projekty jak hotel uzdrowiskowy z bogatą bazą SPA (180 pokoi i Aquapark), Ogród Jordanowski z odpowiednim kompleksem sportowo-rekreacyjnym, czy też mały podziemny parking (25 stanowisk dla aut). Całość wszystkich inwestycji to koszt rzędu ok. 100 mln złotych.

Ciechocinek to jedno z największych i najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Sanatoria tutaj działające przez cały rok przyciągają rzesze kuracjuszy chcących podreperować swoje zdrowie. Przemiany jakie czekają to uzdrowisko z pewnością uczynią go jednym z najpiękniejszych kurortów w Polsce.

 

Źródło: http://termyciechocinek.eu

            http://poznajpolske.onet.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Ciechocinku
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Zdrowotel Łeba
Łeba
(pomorskie)
cena od: 100 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się