Nadmorskie uzdrowiska pod kontrolą samorządu
Utworzono dnia: 2013-01-02

Marszałkowi województwa zachodniopomorskiego udało się dojść do porozumienia z Ministerstwem Skarbu Państwa. Dzięki temu sanatoria w Kołobrzegu i Świnoujściu nie zostały poddane prywatyzacji, tylko przeszły pod skrzydła samorządu.

 

Wiąże się to również z opracowanym dla obu uzdrowisk planem kompleksowego rozwoju, który ma przypadać na lata 2013-2017. Te dokumenty także zostały przekazane do Ministerstwa. Wynika to z przepisu, że po podpisaniu umowy o komunalizacji uzdrowisk, władze samorządowe mają obowiązek w przeciągu 10 miesięcy Ministerstwu Skarbu Państwa taki plan przedstawić. Co ważne, spółki uzdrowiskowe nie przynoszą strat, a dzięki komunalizacji mają one szanse na długotrwały rozwój.

 

Na dzień dzisiejszy w Kołobrzegu znajduje się sanatorium, dwa zakłady przyrodolecznicze oraz aż siedem szpitali uzdrowiskowych. W tym uzdrowisku leczą się zarówno dorośli jak i dzieci. Leczone są tu takie schorzenia jak: choroby układu krążenia, oddechowego, zaburzenia odżywiania, czy też choroby skóry spowodowane alergią.

 

Świnoujście natomiast posiada aż sanatoria, a do tego szpitale uzdrowiskowe oraz zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Leczone są tu przede wszystkim choroby dermatologiczne, kardiologiczne, układu narządu ruchu, układu krążenia i inne. Ponadto kuracjusze mogą korzystać z leczenia ambulatoryjnego, pobytów leczniczych połączonych z różnymi zabiegami, nawet mają możliwość przejścia wczesnej rehabilitacji kardiologicznej.  

 

Kołobrzeg i Świnoujście, to kolejne już uzdrowiska w Polsce, które przeszły pod zarząd władz wojewódzkich. Wcześniej, w grudniu Ciechocinek stał się własnością województwa kujawsko-pomorskiego. W styczniu mają zostać podpisane odpowiednie umowy dot. innych uzdrowisk (m.in. Rymanów i Busko-Zdrój).

 

Źródło: http://www.wnp.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w województwie zachodniopomorskim 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Cieplice - Edward
Jelenia Góra - Cieplice
(dolnośląskie)
cena od: 120 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się