Czy w 2016 roku Łagów uzyska status uzdrowiska w Polsce ?
Utworzono dnia: 2012-12-14

Gmina Łagów to chyba najsłynniejszy kurort w województwie lubuskim. Od lat miejscowi włodarze czynią starania, aby uzyskać dla Łagowa oficjalny status uzdrowiska w Polsce. Kolejny krok na tej drodze to stworzenie tzw. operatu uzdrowiskowego, który właśnie został przedłożony tutejszemu wójtowi. Oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem najwcześniej w 2016 r. powstanie Łagów – Zdrój.

 

Operat uzdrowiskowy w swojej zawartości zawiera bardzo skrupulatną charakterystykę tego obszaru ze szczególnym uwzględnieniem możliwości uznania go za uzdrowisko. Najważniejsze obszary działania, na które powinni zwrócić uwagę rządzący gminą, to przede wszystkim miejscowy klimat i zagospodarowanie surowców leczniczych. Prace badawcze pokazały, że na obszarze pomiędzy Łagowem a Łagówkiem głęboko pod ziemią znajdują się złoża solanek.

 

Prywatny inwestor już podjął kroki które mają przybliżyć Łagów do uzyskania statusu uzdrowiska w Polsce. Budowana jest nowoczesna pijalnia wód termalnych, gdzie odwiedzający będą mogli napić się wody o znakomitych właściwościach leczniczych, a do tego może ona być wykorzystana do kąpieli zdrowotnych.

 

Okolicy Łagowa mają wiele do zaoferowania przybywającym turystom, a w przyszłości kuracjuszom. Niedaleko miasteczka jest Łagowski Park Krajobrazowy, który charakteryzuje się pięknymi lasami, w których spotkać możemy różne gatunki zwierząt jak np.: orzeł bielik czy sowa puchacz. Oprócz tego znajdują się tu takie atrakcje jak dwa okazałe jeziora, czy też zamek joannitów. Co roku odbywa się tu lubuskie lato filmowe przyciągające artystów nie tylko z naszego kraju ale również z całej niemal Europy.

 

Inicjatywa stworzenia uzdrowiska w Łagowie nie jest wcale nowa. Takie plany snuto już w latach 70. Ubiegłego wieku, kiedy to powstały plany wybudowania w miasteczku sanatorium. Projekt ten nie został jednak nigdy zrealizowany.

 

Źródło: http://zielonagora.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się