Samorząd wkrótce przejmie Uzdrowisko Busko-Zdrój ?
Utworzono dnia: 2012-12-10

5 grudnia do Ministerstwa Skarbu Państwa został przesłany oficjalny wniosek dot. przejęcia przez świętokrzyski samorząd uzdrowiska Busko-Zdrój. Jest to milowy krok na drodze do tzw. komunalizacji tego kurortu.

 

Samorząd w zatwierdzonym wniosku zobowiązuje się do bezpłatnego przejęcia pakietu akcji uzdrowiska. Co równie ważne, przygotowano też osobny dokument, w którym dokładnie opisany jest plan rozwoju spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój SA. Dotyczy on lat 2012-2020 i zakłada strategie rozwojową czy chociażby jakie sanatoria mają być w pierwszej kolejności remontowane.

 

Przedstawiciele władz samorządowych zapewniają, że najważniejsze będzie takie zarządzanie uzdrowiskiem, aby nawet ci kuracjusze których nie stać na komercyjne usługi zdrowotne mogli przyjechać do tutejszych sanatoriów. Ważne jest oczywiście także unowocześnienie spółki na różnych płaszczyznach.

 

Na chwilę obecną w Uzdrowisku jest ok. 700 pracowników. Co istotne nie są planowane żadne zwolnienia, a nawet jest bardzo prawdopodobne stworzenie nowych etatów. Wedle szacunków na najważniejsze inwestycje Uzdrowisko Busko-Zdrój SA potrzebuje jakieś 14 mln zł. Na pewno będą podejmowane energiczne działania aby znaczną część tej kwoty pozyskać z funduszy unijnych.

 

Busko-Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce, z długą historią i tradycją. Tutejsze sanatoria odwiedza co roku rzesza kuracjuszy. Źródła wód leczniczych (siarczkowej i solanki) pozwalają na skuteczną działalność leczniczą. Znana w Polsce jest też miejscowa woda mineralna „Buskowianka”.

 

Źródło: http://kielce.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Busko-Zdrój
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się