Trzy uzdrowiska w Polsce zostaną sprzedane
Utworzono dnia: 2012-10-23

Temat prywatyzacji polskich uzdrowisk od jakiegoś już czasu budzi emocje polityków, samorządowców i zwykłych kuracjuszy. Przeciwko prywatyzacji z reguły występują związki zawodowe reprezentujące pracowników sanatoriów, w uzdrowiskach które maja pójść pod młotek.

 

Uzdrowiska Wysowa, Horyniec i Rabka – Zdrój zgodnie z planami miały zostać przejęte przez samorządy województw (małopolskiego i podkarpackiego), co miało uchronić obiekty przed przejściem w prywatne ręce. Mimo to, z powodu braku wpłynięcia odpowiednich ofert, zostaną one poddane procesowi prywatyzacji.

 

Uzdrowiska w Wysowej i Horyńcu mogą zostać sprzedane jeszcze w tym roku. Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło w tym celu odpowiednie działania. Do przejęcia Wysowej - Zdroju szykuje się inwestor jakim jest -  PROMET CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Słubicach Konsorcjum spółek PROMET Spółka jawna W. Kubiak z siedzibą w Turku,  TUR-TRANS-GAPSA spółka jawna z siedzibą w Dzierżąznej, PROMET Trans spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Turku.

 

Natomiast Uzdrowisko Horyniec – Zdrój chce kupić trzech przedsiębiorców. Są to - VRP sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz medycyny Beata Bogusz - Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe DUKAT Witold Dukacz z siedzibą w Lubaczowie oraz Eskulap G. Czarnecki sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Rachanie.

 

O przyszłości Uzdrowiska Rabka – Zdrój decyzja zapadnie jeszcze w październiku tego roku. Nabyciem spółki zainteresowany jest inwestor Jan Wieczorkowski, zamieszkały w Krakowie i Thermaleo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

Jak zapewniają eksperci z MSP, kuracjusze nie mają podwodów do obaw. Jakość leczenia nie spadnie. Nowi właściciele muszą się zobowiązać do podpisania odpowiednich umów z ZUS i NFZ. Mają oni też utrzymać leczniczy charakter placówek, co jest równie ważne dla pacjentów.

 

Ministerstwo obecnie analizuje pod katem prawnym rozporządzenie o dot. komunalizacji państwowych uzdrowisk w Polsce. Gdy wejdzie ono w życie, pozwoli samorządom na przejęcie w opiekę placówek od państwa i tym samym zabezpieczy przed planowaną prywatyzacją.

 

Na chwilę obecną na takie decyzje czekają uzdrowiska w Ciechocinku, Kołobrzegu, Szczawnie, Lądku i Busku – Zdroju.

 

Źródło: http://biznes.interia.pl

           http://www.msp.gov.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. małopolskim

                 Sanatoria w woj. podkarpackim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się