Gratka dla melomanów w uzdrowisku Kudowa-Zdrój
Utworzono dnia: 2012-08-21

Kudowa-Zdrój mająca status uzdrowiska w Polsce, od poniedziałku przeżywa święto muzyki klasycznej. Cała impreza poświęcona wybitnemu polskiemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce potrwa zaś do soboty 25 sierpnia.


W planie jest wiele świetnych koncertów oraz spektakli, gdzie każdy zagorzały meloman z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na pewno będzie w czym wybierać, koncerty i inne wydarzenia związane z tą imprezą odbędą się w Pijalni Wód Mineralnych, Parku zdrojowym, w uzdrowiskowej muszli koncertowej i  w Kościele pw. Bożego Miłosierdzia. Najbliższe dni to przede wszystkim czas intensywnych przesłuchań konkursowych. Odbędzie się też, nazwany imieniem Andrzeja Hiolskiego, I Międzynarodowy Konkurs Wokalny (w Teatrze Zdrojowym).

 

Już w środę 22 sierpnia, sanatorium Zacisze zaprasza na wykład prof. dr hab. Remigiusza Pośpiecha (godz. 9), poświęcony czasom, w których przyszło żyć Moniuszce. Tego dnia jeszcze będzie można wysłuchać koncertu w plenerze, jaki dadzą studenci klasy prof. Eugeniusza Sąsiadka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu (początek godz. 12).

 

Oficjalna inauguracja tej jakże ważnej dla muzyki klasycznej imprezy planowana jest na godz. 19 w  Teatrze Pod Blachą. Wtedy to Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Hradec Kralove, ktorej przewodził będzie niemiecki dyrygent, zagra najsłynniejsze dzieła nie tylko Stanisława Moniuszki ale również Verdiego, Bizeta, Czajkowskiego czy Dvořáka. Całość tego międzynarodowego towarzystwa, uświetnia swoją obecnością artyści przybyli prosto z Ukrainy.

 

Oprócz koncertów poświeconych muzyce Stanisława Moniuszki, kuracjusze oraz mieszkańcy tego pięknego uzdrowiska, będą mieli nie jedną okazję uczestniczenia w chociażby promocjach ciekawych książek, recitalach i spotkaniach z muzyką chóralną. Będzie można spotkać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi.

 

Do Kudowy-Zdroju zjadą orkiestry symfoniczne i kameralne, a nawet Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej „Podhalańczycy”. Miłośników teatru na pewno ucieszy fakt, że będzie można obejrzeć przedstawienia muzyczne takie jak „Moniuszkowo” (24 sierpnia w Teatrze Pod Blachą) i „Straszny Dwór” (25 sierpnia w  Teatrze Pod Blachą).

 

Również w sobotę, już w ostatni dzień tej imprezy, zaplanowano przemarsz barwnego korowodu ulicami uzdrowiska. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Orkiestra Dęta z Hronova z Mażoretkami. Warto więc wybrać się w tym tygodniu do uzdrowiska Kudowa-Zdrój aby posłuchać dobrej muzyki i uczestniczyć w innych tego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

 

Źródło: http://dolnyslask.naszemiasto.pl

 

Zobacz też:Sanatoria w Kudowie-Zdroju
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Alfa
Rewal
(zachodniopomorskie)
cena od: 65 zł
Ewa Dom Uzdrowiskowy
Świeradów-Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 125 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe Inhalatorium
Szczawnica
(małopolskie)
cena od: 46 zł
Pawilon Angielski
Nałęczów
(lubelskie)
cena od: 115 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się