Radomski ZUS organizuje darmowe turnusy
Utworzono dnia: 2012-08-07

Chodzi tutaj o turnusy rehabilitacyjne, dla osób mających przede wszystkim problemy zdrowotne, dotyczące układu, ruchu, układu oddechowego i krążenia. Na dzień dzisiejszy z tego typu wyjazdu skorzystało już blisko 1000 osób. Odwiedzili oni sanatoria i uzdrowiska w Polsce, w celu jak najlepszego podreperowania swojego zdrowia.  Program ten jest realizowany w aż 80 ośrodkach uzdrowiskowych w Polsce.

 

Taki turnus trwa 24 dni i przysługuje tym kuracjuszom, którzy pobierają tzw. świadczenia rehabilitacyjne lub też okresową rentę wypłacaną przez ZUS z powodu niezdolności do pracy zawodowej. Mają do nich prawo także ci, którzy są na zwolnieniu lekarskim oraz osoby pracujące u których stwierdzono zagrożenie częściową lub całkowitą niezdolnością do pracy.  Nie mogą na turnus udać się emeryci. Wyjątek stanowią ci, którzy dodatkowo jeszcze pracują i co za tym idzie opłacają składki w ZUS-ie.

 

Jednak trzeba wyraźnie zaznaczyć, że tylko niektóre schorzenia zostaną zakwalifikowane do możliwości odbycia turnusu. Nie będzie można otrzymać skierowania np. będąc chorym na tarczycę. W pierwszej kolejności skierowane do sanatorium zostają osoby, u których rokuje się powrót do pracy.  

 

Osobny program jest prowadzony dla kobiet cierpiących na nowotwór piersi. Ma on na celu wszelką pomoc dla Pań, aby mogły one powrócić do pełnej sprawności fizycznej i psychicznej, a co z kolei prowadzi do powrotu do aktywnego życia zawodowego. Leczenie sanatoryjne i uzdrowiskowe jest tutaj bardzo rozbudowane. Można skorzystać z pomocy psychologów, rehabilitantów i innych lekarzy specjalistów. Jest to kuracja kompleksowa składająca się z różnych zabiegów i terapii, a także chociażby promowania zdrowego trybu życia czy edukacji zdrowotnej. Wszystko to jest indywidualnie dopasowane do potrzeb każdej pacjentki.

 

Ważne jest, że wszelkie koszty związane z tzw. prewencja rentową ponosi  radomski ZUS. Korzyści są obustronne, ponieważ gdy chory odzyska zdolność do pracy, to wtedy nie trzeba ponosić wydatków związanych z długotrwałym zwolnieniem lekarskim czy rentą chorobową.

 

Aby móc otrzymać skierowanie na turnus, trzeba przede wszystkim posiadać odpowiednie orzeczenie, które jest wydawane przez lekarza orzecznika ZUS-u. Takie specjalne wnioski o możliwość skorzystania z turnusu rehabilitacyjnego są do pobrania w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu. Na chwilę obecną czas oczekiwania na rehabilitację wynosi ok. 3 miesiące.

 

Źródło: http://www.radiorekord.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się