Kolejne starania o sprywatyzowania uzdrowiska w Polsce
Utworzono dnia: 2012-07-19

Jednym z uzdrowisk w Polsce, które ma według Ministerstwa Skarbu Państwa zostać sprywatyzowane jest Horyniec Zdrój, położony w województwie podkarpackim. Właśnie został ogłoszony komunikat o zaproszeniu do negocjacji. Ich przedmiotem są akcje spółki Uzdrowisko Horyniec. Wszyscy zainteresowani przejęciem placówki w prywatne ręce mogą zgłaszać swoje oferty do 10 sierpni tego roku. Inwestorzy mają czas na zgłaszanie swoich ofert do 10 sierpnia.

 

W planie ministerstwa, jest sprzedaż aż 90 procent akcji. Przypomnijmy, że ma ono pełne 100 procent udziałów w spółce. Resort zaznacza jednak, że negocjacje dotyczyć będą nie tylko ceny wspomnianych akcji ale również zobowiązań inwestycyjnych przyszłego właściciela.

 

Jest to już druga próba sprzedaży, tego znanego uzdrowiska w Polsce. Po raz pierwszy prowadzono rozmowy z Europejskim Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym "Lotos" z siedzibą w Rabce - Zdroju. Tamte negocjacje skończyły się jednak fiaskiem.

 

Spółka Uzdrowisko Horyniec na dzień dzisiejszy zatrudnia blisko 100 osób. Ma do dyspozycji trzy sanatoria („Modrzew”, „Jawor” i „Dom Zdrojowy”). Przyjeżdżają tu na turnusy kuracjusze skierowani z NFZ-u, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz klienci komercyjni (z kraju i z zagranicy).

 

Główne pakiety lecznicze oferowane w uzdrowisku to: leczenie chorób narządu ruchu i reumatycznych. Do tego, w Horyńcu na szeroką skalę wykorzystuje się chociażby borowinę i kąpiele w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej. Tutaj też produkowana jest naturalna woda źródlana "Hetmańska".

 

Źródło: http://www.msp.gov.pl wyborcza.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Horyńcu-Zdroju
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się