Park Zdrojowy Uzdrowiska Konstancin-Jeziorna prawie gotowy
Utworzono dnia: 2012-07-18

 

Na końcówkę lipca tego roku przewidziane jest zakończenie prac przy przebudowie Parku Zdrojowego uzdrowiska Konstancin-Jeziorna.  Łączny koszt inwestycji wyniesie blisko 16,5 mln złotych. Kolejną większą inwestycją w Konstancinie ma być remont zabytkowej willi Hugonówki, w której planowane jest utworzenie centrum kultury.

 

Przy pracach remontowych Parku Zdrojowego nie brakowało zgrzytów. Okoliczni mieszkańcy skrytykowali projekt przebudowy, a nawet materiały z których wykonane zostały alejki, latarnie i nowe ławeczki. Są też tacy, którym odnowiony park się bardzo podoba.

 

W 2011 r. robotnicy stworzyli całkiem nowe alejki, a także zakończono prace ziemne i uporządkowywanie parkowej zieleni. Bardzo ciekawym pomysłem było wybudowanie drewnianych pomostów na terenach zalewowych, które będą mogły służyć spacerującym. Nowe alejki zostały wzbogacone o 200 latarni, które dzięki efektownemu światłu, tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. Do tego zostało posadzone kilkaset nowych drzew i krzewów, stworzono też nowe rabatki z kwiatami. Przy alejkach zamontowano nowe kosze na śmieci i pierwszą część ławeczek (100 z oparciem i 20 bez). Reszta zostanie zamontowana, gdy znajdą się na to pieniądze w budżecie (w sumie ma być ich ok. 300).

 

Projektanci nie zapomnieli także o najmłodszych. Właśnie z myślano nich wybudowano 2 place zabaw. Jeden tuż przy restauracji „Zdrojowa” jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci, zaś drugi (przy ulicy Matejki) pozwoli na zabawy starszym dzieciom i młodzieży.   

 

Kuracjusze i mieszkańcy narzekają przede wszystkim na brak stosownych toalet w Parku Zdrojowym. Wprawdzie jest jedna, w amfiteatrze, lecz można z niej korzystać tylko podczas odbywających się tu imprez. Włodarze tego uzdrowiska w Polsce, zapewniają, że publiczne toalety wkrótce powstaną.

 

Wśród sceptyków panuje też pogląd, że ten symbol uzdrowiska może teraz przypominać ogród botaniczny. Podkreślają oni zupełny brak atrakcji służących do aktywnego wypoczynku. Samorządowcy postanowili spełnić życzenie mieszkańców i powstało boisko służące do gry w siatkówkę plażową, usytuowane przy ul. Kraszewskiego. Inny pomysł, który może doczekać się realizacji, to przejażdżki dorożką po terenie całego uzdrowiska,  także po Parku Zdrojowym.

 

Gdy zakończy się przebudowa parku, zostanie wznowiona kolejna inwestycja, mianowicie remont willi Hugonówki. Na dzień dzisiejszy sprawdzane są oferty zgłoszone do przetargu, niedługo wyłoniony zostanie ostateczny wykonawca. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód, nowe centrum kultury, które ma zostać utworzone w tej willi, zainauguruje działalność w październiku 2013 roku.  

 

Źródło: http://www.kurierpoludniowy.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w woj. mazowieckim

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się