Nowe druki skierowań na wyjazd do sanatorium
Utworzono dnia: 2012-04-25

Osoby, które chcą odwiedzić polskie uzdrowiska i sanatoria, muszą wiedzieć, że tylko do końca kwietnia br. oddziały NFZ będą przyjmować skierowania na starych drukach.

 

Pacjenci powinni już teraz pytać lekarzy o nowe druki skierowań do sanatoriów. Wraz z początkiem  maja, gdy pacjent będzie miał niewłaściwe skierowanie, to NFZ nie zarejestruje go na leczenie uzdrowiskowe. Taki pacjent zostanie odesłany z powrotem do lekarza, aby ten wystawił mu poprawny dokument.

 

Posiadając taki nieważny druk może się okazać, że zdecydowanie opóźni to nasz proces rejestracji. A to z kolei spowoduje jeszcze dłuższe oczekiwanie na przydzielenie miejsca, na wyjazd do sanatoriów i uzdrowisk w Polsce. Obecnie czas ten wynosi ok. półtora roku.

 

Natomiast ok. 8 miesięcy zmuszeni są czekać pacjenci, odwiedzają sanatoria, w celu kontynuacji leczenia szpitalnego. Wyjątek stanowi tutaj balneologia (jest sposób leczenie za pomocą wód podziemnych oraz borowin). Na tego typu leczenie do sanatorium czy uzdrowiska, trzeba czekać jakieś półtora roku, gdyż jest duża liczba skierowań na zabiegi tego typu. 

 

Ministerstwo Zdrowia nowe wzory skierowań określiło już w zeszłym roku. Obowiązują one od stycznia 2012. O tych zmianach w pierwszym rzędzie zostali poinformowani lekarze rodzinni, gdyż to oni przede wszystkim kierują pacjentów do sanatoriów i uzdrowisk. Co za tym idzie powinni oni dysponować nowymi wzorami.

 

Źródło: http://www.pomorska.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się