Uzdrowisko Rymanów ma nowe Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej
Utworzono dnia: 2012-04-20

W piątek nastąpi uroczyste otwarcie Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej w Rymanowie. Powstało ono w uzdrowiskowym szpitalu Polonia, który przeszedł generalny remont.

 

Budynek został wybudowany jeszcze w latach 70. Wcześniej mieścił się tutaj szpital dziecięcy, jednak gdy dzieci przestały przyjeżdżać na leczenie uzdrowiskowego, obiekt opustoszał i stał pusty przez 8 lat.  

 

Przed rokiem rozpoczęto generalny remont. Środki finansowe pochodziły z unijnych dotacji oraz zaciągniętego kredytu. Budynek ma cztery kondygnacje. Choć otwarcie w piątek, Centrum ma już komplet pacjentów.

 

Rehabilitacja kardiologiczna jest bardzo ważna. Pacjent po wszczepieniu by-passów, czy operacji zastawki, najlepiej w ciągu dwóch tygodni powinien trafić na rehabilitację pod czujnym okiem specjalistów. Takie Centrum to duży krok naprzód  podkarpackiego uzdrowiska, gdyż dotychczas do tego przeznaczony oddział w Szpitalu Uzdrowiskowym Eskulap nie mógł przyjąć wszystkich pacjentów.

 

Koszty leczenia w PCRK są w całości refundowane z NFZ (został już podpisany nowy kontrakt). W ciągu roku Centrum może przyjąć nawet siedmiuset pacjentów i to nie tylko z Podkarpacia ale też z sąsiednich województw.

 

Budynek mieści 120 łóżek. Do tego znajdują się sale zabiegowe i gimnastyczne, a także OIOM z pięcioma stanowiskami intensywnego nadzoru kardiologicznego. W Centrum znajduje się nowoczesny sprzęt do rehabilitacji i diagnostyki taki jak: holter, echokardiograf, ergo spirometr (jedyny taki na Podkarpaciu), laser rękaw do masażu pneumatycznego, inhalatory, rowery treningowe czy bieżnia do testów wysiłkowych. Do tego dochodzi zespół świetnych specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyka, psychologa.

 

Wczesna rehabilitacja po zabiegach kardiologicznych jest bardzo ważna, gdyż częste są powikłania. Każdy chory w Centrum będzie indywidualnie zdiagnozowany, a następnie na tej podstawie ustalony zostanie tryb i zakres jego rehabilitacji. Tak rehabilitacja będzie trwała od dwóch do pięciu tygodni.

 

Źródło: www.nowiny24.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Rymanowie-Zdroju
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się