Czujesz się przemęczony - odwiedź polskie sanatoria i uzdrowiska
Utworzono dnia: 2012-04-20

I to bez skierowania! Coraz więcej osób, które mają problemy z sercem, ciśnieniem lub czuja się po prostu zmęczone, wybierają pobyt w sanatorium jako alternatywę na wczasy.

 

Wyjazd do sanatorium bądź uzdrowiska na własna rękę nie posiada refundacji, jednak daje nam wolną rękę w wyborze co do miejsca pobytu i tego kiedy chcemy jechać. Sanatoria coraz częściej przygotowują korzystne oferty, co sprawia, że taki pobyt jest porównywalny cenowo z wyjazdem turystycznym w inne miejsce.

 

Aby dobrze wybrać miejsce, można zasięgnąć rady lekarza, choć nie jest to absolutną koniecznością. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze rodzaj schorzenia. Natomiast jeśli chodzi o ogólną poprawę naszego zdrowia, to tutaj kluczowe znaczenia ma klimat czy też typ krajobrazu.

 

Jeżeli chodzi o cenę średni koszt siedmiu noclegów to ok. 800 zł w pokoju dwuosobowym. Koszty te mogą się różnić (nawet o kilkaset złotych) w zależności od miejsca pobytu i standardu pokoju  w sanatorium. W większości uzdrowisk i miejscowości gdzie znajdują się sanatoria, trzeba  uiścić opłatę klimatyczną. Wynosi ona od 2 do 3,50 zł za dobę.

 

Jeżeli chodzi o klimat, to pobyt w górach jest najlepszy dla cierpiących na anemię. Dzieje się tak dlatego, że powietrze w górach ma tendencje do mniejszej zawartości tlenu, za to zwiększa produkcję hemoglobiny we krwi. Góry to także idealne miejsce dla tych, co chcą dzięki pieszym lub rowerowym wycieczkom górskim poprawić kondycję. Pobyt w sanatoriach w górach nie jest jednak wskazany dla osób z chorobami płuc.

 

Na drugim biegunie mamy polskie morze. Morskie powietrze niezwykle bogate w jod, dlatego też ten klimat zalecany jest przede wszystkim dla osób z niedoczynnością tarczycy. Powinni też skorzystać osoby z nadciśnieniem i chorobami serca (w powietrzu jest dużo potasu i magnezu, które poprawiają znacznie pracę serca, a także powodują obniżenie ciśnienia). Morze to dobre miejsce także dla alergików oraz osób zestresowanych (jod wpływ też na układ nerwowy). Natomiast odradza się pobyt w nadmorskich uzdrowiskach osobom z nadczynnością tarczycy. Najlepszy jest pobyt wiosną i późną jesienią, gdyż wtedy jest najwięcej jodu w powietrzu.

 

O charakterze uzdrowiska zarówno w górach, jak i nad morzem bardzo ważnym elementem są wody lecznicze. Są one wykorzystywane wielu zabiegów leczniczych (np. inhalacje, płukanie, kuracje pitne, kąpiele lecznicze). W każdym litrze takiej wody jest co najmniej 1000 mg składników mineralnych.

 

Źródło: http://senior.dziennik.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Polsce
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się