Uzdrowisko Szczawno – Zdrój będzie miało nowy basen
Utworzono dnia: 2012-04-19

 

Dyrekcja Uzdrowiska Szczawno – Jedlina postanowiła uatrakcyjnić ofertę przygotowaną dla kuracjuszy. Dlatego też, ma powstać całkowicie nowy akwen dla przybywających do uzdrowiska. Co ciekawe, basen rehabilitacyjny, który będzie wypełniony wodą mineralną, powstanie pod powierzchnią ogrodu Domu Zdrojowego.

 

Jest to możliwe dzięki temu, że obiekt nie jest usytuowany na fundamentach ale na żelbetonowej płycie. Początkowo planowano utworzenie basenu w piwnicach uzdrowiska, jednak konieczne wtedy byłoby wycięcie kawałka płyty, a to z kolei mogło by naruszyć konstrukcję budynku.

 

Całe kąpielisko powstanie więc pod powierzchnią ogrodu Domu Zdrojowego. Zagospodarowane zostaną też piwnice. Powstaną tutaj natryski i szatnie dla kuracjuszy i gości uzdrowiska. Projektanci zakładają, że na powierzchnie ogrodu będzie wystawać szklana kopuła, co pozwoli w  ciągu dnia oświetlać  fragment basenu światłem słonecznym. A po zmroku, przez tą samą kopułę na zewnątrz będzie wydostawało się sztuczne oświetlenie akwenu. W skład nowego basenu, wejdzie trzy okrągłe niecki, których łączna powierzchnia będzie wynosić ok. 95 metrów kwadratowych.

 

Ponieważ głównym przeznaczeniem basenu jest odbywanie się tutaj ćwiczeń rehabilitacyjnych, z których będą korzystać kuracjusze, zostanie on w całości wypełniony wodą mineralną. Woda będzie podgrzewana przez kolektory słoneczne, które będą  zamontowane na pergolach w ogrodzie Domu Zdrojowego.

 

Na obecną chwilę, dyrekcja uzdrowiska zleciłaprzygotowanie odpowiedniej dokumentacji architektonicznej. Jednocześnie trwają prace nad przygotowaniem odpowiednich dokumentów, dzięki którym będzie można  pozyskać dofinansowanie z zewnątrz.

 

Jak oszacowano, koszt inwestycji to około 5 mln zł. Dyrekcja chce 60 procent kosztów pokryć z funduszy unijnych, a resztę ma stanowić wkład własny z budżetu uzdrowiska.

 

Źródło:  http://dolnyslask.naszemiasto.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Szczawno - Zdrój

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się