Firma Interferie podsumowuje sezon wakacyjny
Utworzono dnia: 2010-11-03

Podobnie jak miniony, także i tegoroczny wakacyjny sezon 2010 giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna Interferie zalicza do udanych. W nadmorskich ośrodkach frekwencja sięgała 98 proc., a od czerwca do końca sierpnia trzy najbardziej obłożone obiekty sprzedały w sumie ponad 27 tys. pokojonocy.

Średnia frekwencja za okres czerwiec – sierpień br., liczona na podstawie danych ze wszystkich ośrodków, wyniosła 79,1 proc. i była niższa od tej zanotowanej w roku 2009 (wówczas było to 81,3 proc.). Jak podkreśla Adam Milanowski, prezes Interferii, na ten spadek wpływ miało nie tylko kapryśne lato, ale również zmniejszenie się liczby dostępnych miejsc. Wśród obiektów należących do Interferii nie ma już bowiem Barbarki II w Świnoujściu, z której korzystały m.in. grupy kolonijne – została rozebrana, a na jej miejscu spółka buduje hotel Interferie Medical SPA.

Należy też pamiętać, że do średniej frekwencji wliczane są dane także z hoteli górskich, popularniejszych raczej zimą niż latem, czy hoteli miejskich w Lubinie i Głogowie, bazujących na organizacjach konferencji oraz imprez. A wciąż w czasach kryzysu właśnie wydatki na tego typu wydarzenia są najczęściej ograniczane. Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko ośrodki nadmorskie, to w nich frekwencja oscylowała zarówno w 2009, jak i w  2010 roku w okolicach od 85 do nawet 98 proc. W roku bieżącym największe obłożenie miały Barbarka I w Świnoujściu, następnie Chalkozyn w Kołobrzegu oraz Cechsztyn w Ustroniu Morskim, a tuż za nimi Argentyt w Dąbkach – trzy pierwsze ośrodki sprzedały w tym czasie w sumie ponad 27 tys. pokojonocy – zaznacza Adam Milanowski.

Najwięcej gości przebywało w ośrodkach Interferii w sierpniu, natomiast w zeszłym roku rekordowy był pod tym względem lipiec. Wśród wszystkich turystów co szósty (16 proc.) był cudzoziemcem, najliczniejszą grupę stanowili obywatele Niemiec. Zagraniczni goście stanowili 82 proc. gości w świnoujskiej Barbarce i 43 proc. w kołobrzeskim Chalkozynie, przyjeżdżali również do górskich hoteli Bornit i Malachit znajdujących się w polskich Sudetach.

Spółka oferuje obecnie jesienno-zimowe pakiety (m.in. w Chalkozynie czy Cechsztynie) oraz zimowe wczasy rodzinne w Malachicie.

źródło: http://dziennikturystyczny.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Grand Lubicz - Uzdrowisko Ustka*****
Ustka, Pomorskie
(pomorskie)
cena od: 220 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Zdrój Wojciech -Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.
Lądek-Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 179 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się