Targi Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych REHMED-PLUS - Na targi - po zdrowie
Utworzono dnia: 2012-04-13

Bezpłatne badania diagnostyczne, pokazy sprzętu medycznego, zawody sportowe dla niepełnosprawnych, konferencje dla lekarzy,  rehabilitantów i pielęgniarek  - trzy dni dla zdrowia w Targach Kielce.


Targi Rehabilitacji, Terapii i Pielęgnacji Chorych REHMED-PLUS, które od 12 do 14 kwietnia trwają w  Targach Kielce,  to kontynuacja kilkunastoletniej tradycji Targów REHMED-EXPO. Zgodnie z oczekiwaniami rynku i sugestiami wystawców, wraz ze zmianą nazwy organizatorzy rozszerzyli zakres branżowy tego przedsięwzięcia. W ramach REHMED-PLUS ma teraz miejsce także Salon Opieki Długoterminowej – nowa oferta skierowana jest zatem także do producentów, dystrybutorów i odbiorców sprzętu rehabilitacyjnego, oraz do przedstawicieli branży wyposażenia i sprzętu do opieki nad osobami starszymi i chorymi, w tym do opieki paliatywnej.

 

Oprócz bogatej oferty wystawców, wśród której w tym roku znaleźć będzie można wyjątkowo liczne nowości i pokazy działania nowoczesnego sprzętu medycznego.

 

Targom REHMED – PLUS towarzyszą liczne spotkania specjalistów – fizjoterapeutów oraz rehabilitantów, sesje naukowe, warsztaty a także zawody sportowe z udziałem osób niepełnosprawnych. Po raz szósty już w trakcie targów odbędzie się bieg integracyjny organizowany przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START, w którym corocznie udział bierze ponad 150 sportowców ( start w piątek, 13 kwietnia o godzinie 11.30 z terenu przed halą F). Sportowych emocji dostarczy także ogólnopolski drużynowy turniej boccia  - paraolimpijskiej dyscypliny kształtującej sprawność fizyczną oraz turniej szacowy.

 

 Ważnym wydarzeniem jest konferencja „Pomóżmy lepiej żyć”, towarzysząca targom już od pięciu lat, w tym roku odbywająca się pod hasłem „Tylko praktyka”. Każdorazowo skupia blisko 300 wybitnych specjalistów, praktyków i przedstawicieli świata nauki, którzy w kilku sesjach dyskutują o tym jak najlepiej pomóc osobom chorym w codziennym funkcjonowaniu. Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fizjoterapii Oddział Świętokrzyski.

 

W ramach Salonu Opieki Długoterminowej ma z kolei miejsce bardzo ważne  Spotkanie Naukowo – Szkoleniowe dla Pielęgniarek poruszające zagadnienia „Terapii i Pielęgnacji Chorych w Opiece Długoterminowej”.


Zwiedzający mają możliwość wzięcia udziału w licznych pokazach, zapoznania się ze sprzętem rehabilitacyjnymi, z nowatorskimi formami terapii oraz  produktami i rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne życie osób dotkniętych niepełnosprawnością.

 

Targi to nie tylko wydarzenie o charakterze biznesowym i naukowym, ale też profilaktyka dla wszystkich zwiedzających, gości i wystawców. Wizyta na tegorocznych Targach REHMED-PLUS to okazja  do skorzystania z nieodpłatnych komputerowych badań wad postawy ciała oraz nieodpłatnych komputerowych badań stóp. Badania zostaną przeprowadzone przez firmę  „KOORDYNACJA” z Kowali k. Radomia ( stoisko F-66).  Komputerowe badanie, metodą fotogrametryczną, to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne, w którym nie ma konieczności prześwietlania pacjenta promieniami Rentgena.

Każda przebadana osoba otrzyma wydruk, uwidaczniający jego postawę ciała oraz wynik badania stóp. Dokładnie wyliczone będą wszystkie zaburzenia symetrii. Uzyskane wyniki zostaną odpowiednio skomentowane i zasugerowane będzie dalsze postępowanie. Te nieodpłatne badania objęte są patronatem Akademickiego Centrum Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu, Radomskiej Szkoły Wyższej – w Radomiu.


REHMED to także możliwość bezpłatnego zbadania poziomu glukozy we krwi, zbadania ciśnienia krwi, pomiaru dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz sprawdzenia Body Mass Index- wskaźnika idealnej wagi ciała.  na stoisku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ( F-19).

 

Na targowych stoiskach można skorzystać z konsultacji dotyczących możliwości pozyskiwania środków unijnych na wsparcie osób niepełnosprawnych oraz z porad z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i prawidłowej organizacji stanowisk pracy.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują :Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielc, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

 

Diagnostyka wad postawy na targach REHMED-PLUS

Bezpłatne badania dla wszystkich zwiedzających

 

Narzekamy na ból pleców, na zmęczenie kręgosłupa, na wady postawy u dzieci i zmęczenie po długim staniu lub chodzeniu. Warto upewnić się, czy nasze dolegliwości nie mają podłoża medycznego – szybsza diagnoza to możliwość szybszego podjęcia leczenia i poprawy zdrowia i samopoczucia. Targi REHMED-PLUS stwarzają ku temu wyjątkową okazję - każdy zwiedzający będzie miał możliwość skorzystania z nieodpłatnych komputerowych badań wad postawy ciała oraz nieodpłatnych komputerowych badań stóp.

 

Badania zostaną przeprowadzone przez firmę  „KOORDYNACJA” z Kowali k. Radomia. Komputerowe badanie, metodą fotogrametryczną, to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne, w którym nie ma konieczności prześwietlania pacjenta promieniami Rentgena.

Polega ono na wykonaniu specjalną kamerą komputerowego „zdjęcia" sylwetki pacjenta. Nieprawidłowości postawy wykrywane są z dokładnością do 2-3 mm (nie osiągalną dla oka ludzkiego). Wynik badania jest dla lekarza nieocenioną pomocą w kwalifikowaniu dzieci na gimnastykę korekcyjną a dorosłych na rehabilitację.

 

Tradycyjna metoda badania wad postawy polega na wzrokowej ocenie ewentualnej wady przez lekarza. W przypadku wątpliwości, co do istnienia i stopnia zaawansowania wady postawy, lekarz zazwyczaj zleca prześwietlenie rentgenowskie, które - jak wiemy - nie jest zdrowe.

 

Każda przebadana osoba otrzyma wydruk, uwidaczniający jego postawę ciała oraz wynik badania stóp. Dokładnie wyliczone będą wszystkie zaburzenia symetrii. Uzyskane wyniki zostaną odpowiednio skomentowane i zasugerowane będzie dalsze postępowanie.

 

Te nieodpłatne badania objęte są patronatem Akademickiego Centrum Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu, Radomskiej Szkoły Wyższej – w Radomiu.

 

Po więcej informacji na temat planowanych badań zapraszamy na stronę www.KOORDYNACJA.com.pl

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się