Sanatorium „Continental” w uzdrowisku Krynica - Zdrój, modernizuje swój obiekt
Utworzono dnia: 2012-04-09

Pełna nazwa brzmi: Sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Continental". Właśnie na ukończeniu jest modernizacja basenu rehabilitacyjnego, z którego korzysta rzesza kuracjuszy. Remont finansowany jest z własnych funduszy. Modernizacja basenu była konieczna, aby spełniał on wszystkie niezbędne wymogi, które mają obowiązywać baseny rehabilitacyjne.

 

Co ciekawe z tej pływalni mają też korzystać oprócz pacjentów i kuracjuszy z "Continentalu", także pacjenci z sąsiednich sanatoriów. Oni  będą z niego korzystać dzięki kontraktowi z NFZ. Taki basen jest bardzo istotny w procesie rehabilitacji. Ćwiczenia w wodzie są bardzo potrzebne mającym jakieś problemy z narządami ruchu. Dzięki odpowiedniemu korzystaniu z takiej gimnastyki w basenie, zarówno pacjenci jak i kuracjusze mogą szybciej wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Bardzo ważna okazała się pomoc Zakładu Karnego w Nowym Sączu, skąd skierowano do pomocy przy pracach budowlanych więźniów, którzy odsiadują  krótkie wyrokami za niegroźne czyny. Ich pomoc znacznie obniżyła koszty całej inwestycji.

 

Zmodernizowany basen ma być połączony z powstałym tutaj niedawno kompleksem odnowy biologicznej. W jego skład wchodzą: sauny na podczerwień (fińska i parowa), jacuzzi oraz dwie wypoczywalnie z koloro- i muzykoterapią. Cała inwestycja to koszt rzędu około 450 tys. zł.

 

To nie koniec inwestycji w sanatorium "Continental". W części mieszkalnej właśnie trwa remont pokoi na 7 piętrze. Koszt tego remontu szacowany jest na ok. 350 tys. złotych.

Źródło: http://www.dziennikpolski24.pl


Zobacz ofertę:  Sanatorium MSW "Continental"
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Zdrój Wojciech -Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.
Lądek-Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 179 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Dom Zdrowia Lila
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 70 zł
Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ciechocinku
Ciechocine
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 95 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się