Podziemna Ekspozycja Multimedialna w bocheńskiej kopalni soli w konkursie Polska Pięknieje.
Utworzono dnia: 2012-03-27

Konkurs „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego już po raz piąty. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć dotyczących rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

 

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie Kapituła Konkursu nominowała  projekty do nagród głównych w każdej kategorii. W tym roku o nagrodę główną w każdej z siedmiu kategorii (rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny, obiekt turystyczny, turystyka aktywna, turystyka transgraniczna i międzynarodowa, miejsce przyjazne dzieciom) rywalizować będzie 19 projektów.


W drugim etapie, spośród nominowanych, Kapituła wybierze 7 Cudów Funduszy Europejskich. Zwycięzców poznamy w trakcie uroczystej gali.  Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, a także działania promocyjne na skalę ogólnopolską. 


Konkurs ma swoje wydanie także w sieci internetowej, gdzie zwycięski projekt wybierany jest przez internautów. Wybór dokonywany jest spośród projektów nominowanych wcześniej przez Kapitułę konkursu. Każdy internauta może mieć swój udział w nagrodzeniu nominowanych! Poczuj się jak członek kapituły i zagłosuj!

 

Zachęcamy do głosowania na projekt Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej w bocheńskiej kopalni soli. Jest to innowacyjna w skali Europy Środkowej ekspozycja, udostępniona w wyrobiskach najstarszej polskiej żupy. W podziemiach kopalni zrealizowano projekt, który za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych przedstawia historię, rozwój techniki górniczej, a także podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią górnicy.

 

Głównym założeniem było wykreowanie u zwiedzających wrażenia odbycia podróży w czasie oraz wypełnienie korytarzy kopalni życiem. Zwiedzanie ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Ilustracją dla słów przewodnika są materiały filmowe wyświetlane w skali 1:1 na wkomponowanych w naturalną scenografię holoekranach. Na trasie przygotowano słuchowiska przestrzenne, animacje, interaktywne prezentacje oraz gry tematyczne. Na potrzeby projektu powstał także 17 minutowy film „Bochnia na szlaku handlowym średniowiecza” wyreżyserowany przez Andrzeja Celińskiego – wybitnego dokumentalistę nominowanego do nagrody Oscara. Serdecznie zapraszamy do głosowania.

 

Głosy oddawać można pod adresem: http://www.polskapieknieje.gov.pl/projekt/kopalnia_soli_bochnia#




« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się