Mielnik nad Bugiem chce być uzdrowiskiem
Utworzono dnia: 2012-02-14

Mielniccy samorządowcy podejmują coraz śmielsze palny, które w swoim zamyśle mają przywrócić Mielnikowi dawne czasy świetności. Jednym z nich jest utworzenie w tutaj uzdrowiska, a nawet sanatorium.

 

Już około 50 lat temu w miejscowości wywiercono  geologiczny otwór badawczy. Co ciekawe, odkryto w nim kilka poziomów zmineralizowanych wód. Aby do nich dotrzeć, trzeba było przewiercić blisko dwa kilometry skał. Jest to jeden z koronnych argumentów w planach utworzenia, w Mielniku kolejnego uzdrowiska w Polsce.

 

Teraz włodarze gminy skupiają się na pozyskaniu środków na dokonanie odwiertu  kolejnego otworu badawczego. Miałyby one pochodzić ze środków unijnych, z puli dla województwa przeznaczonej na zbrojenie terenów gospodarczych.

 

Do tego w przygotowanym planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnione zostały przyszłe strefy uzdrowiskowe. To warunek konieczny w staraniach o uzyskaniu statusu uzdrowiska w Polsce, czy też sanatorium.  Niedawno też zostały zamówione badania klimatyczne (badania czystości powietrza, nasłonecznienia i obecności alergenów).

 

Kolejne plany władz gminy to stworzenie kanalizacji (koszt ok. 14 mln zł) oraz wybudowanie parku wodnego. Co ciekawe w zamierzeniu Aquapark miał by korzystać z głębinowych wód termalnych.

 

Wójt nie zapomina też o innej infrastrukturze. Remontowany jest  Pałac Potockich, a także otaczający go kompleks parkowy wraz ze stawami i kanałami. Do ego w przyszłości planowane jest otwarcie parku historycznego - Stanicy Kresowej. Pierwsza partia strojów i rekwizytów z filmu „Ogniem i mieczem” już trafiła do Mielnika. Jest to dodatkowa atrakcja w planach przyszłego sanatorium, aby kuracjusze mogli zagospodarować sobie czas pomiędzy zabiegami.

 

Jak widać ta mała gmina ma bardzo śmiałe plany i co najważniejsze nie brak determinacji aby je realizować.

 

Źródło: http://bialystok.gazeta.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się