Trzy popularne uzdrowiska łączą siły
Utworzono dnia: 2012-02-07

Ciechocinek, Inowrocław i Wieniec to trzy najpopularniejsze i praktycznie bezkonkurencyjne uzdrowiska w centralnej Polsce. Dlatego też włodarze tych uzdrowisk postanowili połączyć siły, aby jeszcze skuteczniej przyciągać potencjalnych kuracjuszy, zarówno tych ze skierowaniem z NFZ-u, jak i przyjeżdżających prywatnie.

 

Pomysł utworzenia tzw. klastra uzdrowiskowego narodził się w Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. W samym Ciechocinku  obecnie baza obejmuje 27 obiektów sanatoryjnych, co daje łącznie ok. 4,5 tys. Miejsc dla kuracjuszy. Według szacunków miasta, rocznie przybywa tu ok. 80 tys. kuracjuszy i 350 tys. turystów. Inowrocław ma osiem sanatoriów z 1,6 tys. miejsc, gości na turnusach ok. 26 tys. osób i przyjmuje 41 tys. turystów. Uzdrowisko Wieniec jednorazowo może przyjąć 350 osób, ale już w przyszłym roku powstanie pensjonat na 550 łóżek.

 

Łącznie do uzdrowisk w województwie kujawsko – pomorskim przybywa rocznie od 200 do 250 tys. osób. Dzięki temu zarabiają nie tylko uzdrowiska i sanatoria, ale także samorządy i prywatni przedsiębiorcy, czerpiący zyski z turystyki.

 

Już został złożony wniosek o dofinansowanie unijne gruntownego przeszkolenia prawie 800 pracowników Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek, sanatorium Przy Tężni w Inowrocławiu i Uzdrowiska Wieniec Zdrój. Docelowo prawie 90 procent kadry (personel medyczny, pracownicy recepcji, działów marketingu, rehabilitanci, masażystów) ma zostać dodatkowo przeszkolone.

 

Dzięki ścisłej współpracy tych uzdrowisk w Polsce, możliwe są inne korzyści jak chociażby: wspólne składanie wniosków o unijne dofinansowania projektów, wspólna promocja w kraju i za granicą. Reasumując wszystkie trzy uzdrowiska mają większą siłę przebicia.

 

Pojawiła się także szansa na zdobycie funduszy na współpracę. We wrześniu tego roku Urząd Marszałkowski ma ogłosić konkurs na unijne dotacje na "rozwój instytucji otoczenia biznesu", w tym klastry. Do podziału ma być przeznaczone prawie 22,6 mln zł. Już są plany wspólnego ubiegania się o te dotacje sanatoriów i Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

 

Źródło: http://torun.gazeta.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w kujawsko - pomorskim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się