Słynny basen w Ciechocinku wkrótce odzyska blask?
Utworzono dnia: 2012-02-01

 

Spółka Termy Ciechocinek stała się nowym właścicielem słynnej pływalni, która po raz pierwszy została otwarta jeszcze w 1932 r. przez prezydenta Ignacego Mościckiego. Basen jest dziełem dwóch świetnych architektów: Romualda Gutta i Aleksandra Szniolisa. Jego wymiary to 100 na 40 metrów.

 

Nowy właściciel ma bardzo ambitne plany przywrócenia świetności jednej z głównych atrakcji uzdrowiska, która teraz jest w kiepskim stanie technicznym i potrzebna jest gruntowna renowacja. Odremontowana pływalnia ma zostać otwarta już w 2014 roku.

 

W 2008 r. firma  ANG Poland wygrała przetarg dot. basenu, jednak został on później unieważniony. W styczniu 2010 r. za ponad pięć milionów złotych pływalnie zakupił pewien przedsiębiorca z Czerska. Ta inwestycja również nie przywróciła świetności symbolowi uzdrowiska, gdyż z ambitnych planów właściciela nic de facto nie wynikło.

 

Nowy właściciel będzie musiał się uporać z szeregiem spraw dot. między innymi miejsca gdzie ma stanąć nowy hotel przy basenie (służyć temu będą konsultacje z konserwatorem zabytków).

 

Świetną okazją do przedyskutowania wszelkich spraw związanych z ciechocińską pływalnią będzie spotkanie 2 marca w kinie „Zdrój”, gdzie pojawią się eksperci (klimatolodzy, urbaniści, architekci i inni). Inwestor nie ukrywa że liczy na rozwianie wszelkich wątpliwości, aby atrakcja uzdrowiska mogła jak najszybciej cieszyć przybyłych kuracjuszy.

 

Ciekawym pomysłem inwestora jest koncepcja podgrzewania wody w basenie metodą geotermalną, a nadwyżka wytwarzanej energii cieplnej mogła by być sprzedawana miastu. Wiadomo już, że geotermia na terenie Ciechocinka występuje. Oznacza to, że ta znana miejscowość może stać się bardzo ekologicznym uzdrowiskiem w Polsce.

 

Źródło: http://www.nowosci.com.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w Ciechocinku

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się