Zdrowe serce to podstawa
Utworzono dnia: 2012-01-05

Jeśli chcemy mieć mocne i sprawne serce to nie możemy siedzieć bezczynnie. Ruch, zdrowie odżywianie, unikanie nałogów i pozytywne nastawienie mogą przedłużyć dobry stan naszego serca. Wystarczy nam 15 minut dziennie aktywności fizycznej żeby poprawić stan naszej pompy krwi. Zdaniem lekarzy jeśli ćwiczymy 3 razy w tygodniu przez 30-60 minut to jest to idealna regularność dla naszego organizmu. Musimy przy tym pamiętać, by nasze tętno nie przekraczało ok. 130 uderzeń na minutę.

 

Ważne jest także byśmy robili regularne badania. W szczególności kontrolowali ciśnienie krwi. Nadciśnienie tętnicze to poważna choroba, z którą można skutecznie walczyć. Im bardziej się pilnujemy tym większa szansa, że nie spotka nas przykra niespodzianka i będziemy zdrowi. Równie ważne jest to, by zapobiegać wysokiemu cholesterolowi. Może on spowodować zawał serca. Nadwaga, zbyt duża ilość jedzonego czerwonego mięsa i słodyczy nie sprzyja naszemu organizmowi.

 

Trzeba zapomnieć o paleniu papierosów. Nałóg ten powoduje niedokrwienie mózgu, choroby płuc, nowotwory i problemy z sercem. Zamiast nikotyny wybierzmy ciekawą dietę, która bogata będzie w tłuszcze roślinne. Idealnie nadaje się do tego kuchnia śródziemnomorska. Ryby, owoce morza, sałatki i owoce pomogą nam w utrzymaniu dobrej wagi i prawidłowej pracy serca. Powinniśmy również używać jak najmniej soli. Nazywana powszechnie "białą śmiercią" nie sprzyja naszemu sercu. Powoduje podnoszenie ciśnienia krwi, które może być niezwykle niebezpieczne.

 

Dbajmy o swoją wagę. Otyłość to jedna z najcięższych do zwalczenia chorób, która może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego pamiętajmy o diecie. Odpowiednia waga to nie tylko ulga dla serca, ale i stawów, kręgosłupa oraz nóg. No i zgrabna sylwetka poprawia także nasze samopoczucie. Pomimo diety warto zjeść 3 kostki dziennie gorzkiej czekolady, która nas uspokoi, poprawi pracę mózgu i odpręży. I na sam koniec... nie denerwuj się. Stres to bardzo częsta przyczyna zawałów. Lepiej wziąć głęboki wdech i wydech niż denerwować się i narażać swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne.
źródło: kobieta.interia.pl 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Dom Zdrowia Lila
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 70 zł
Zdrowotel Łeba
Łeba
(pomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Jubilat - Uzdrowisko Lądek Zdrój
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 69 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się