Wkrótce nowe uzdrowisko w Beskidach?
Utworzono dnia: 2011-10-04

Jaworze to miejscowość położona w województwie śląskim, w malowniczych Beskidach. W 1862 r. miejscowość otrzymała statut uzdrowiska. Przyjeżdżali tu różni znani jak chociażby: Julian Tuwim, Melchior Wańkowicz, Ignacy Daszyński, Zofia Kossak czy Gustaw Morcinek. Teraz samorządowcy chcą powrócić do tych chlubnych tradycji.

 

Aby otrzymać status kolejnego uzdrowiska w Polsce, Jaworze musi przejść tzw. audyt środowiskowy. Polega on na spełnieniu określonych wymogów, m.in. chodzi tutaj o odpowiednie standardy czystości wody, powietrza, czy też gleby.

 

Od pewnego czasu trwają już prace. Bardzo ładnie zostało odnowione samo centrum Jaworza, gdzie mieszkańcy i turyści mogą spacerować  malowniczymi alejkami w parku, posiedzieć koło fontanny solankowej, a także podziwiać nowy amfiteatr. Ważną inwestycja jest również budowa kanalizacji, która obejmie prawie cały teren gminy.

 

Istotnym czynnikiem w staraniach o powstanie kolejnego uzdrowiska w Polsce jest budowa centrum balneologiczne. Niedługo gmina ma odkupić od województwa tereny gdzie można będzie dokonywać ważnych odwiertów do złóż solankowych.

 

Mimo podjętych już prac musi upłynąć jeszcze sporo czasu aby można mówić o Jaworzu jako o uzdrowisku.

 

Do tej pory w tym regionie funkcjonują uzdrowiska Goczałkowice i Ustroń. Szczególnie sanatoria w Ustroniu są znane wśród kuracjuszy z całej Polski. Goczałkowice-Zdrój z kolei znane są przede wszystkim  ze skutecznego leczenia dolegliwości reumatologicznych.

 

Źródło: http://slask.naszemiasto.pl

 

Zobacz też: Sanatoria w województwie śląskim
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ciechocinku
Ciechocine
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 95 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się