Wyjazdy do sanatorium będą droższe
Utworzono dnia: 2011-01-24

Zła wiadomość dla kuracjuszy. Od lutego więcej zapłacą za zakwaterowanie i wyżywienie w uzdrowisku. Dobra wiadomość - do uzdrowisk wyjedzie 1600 pacjentów więcej niż w 2010 roku.

Codziennie w podkarpackim oddziale NFZ w Rzeszowie ustawia się kolejka osób, starających się o wyjazd do sanatorium. Pacjenci dyskutują, w którym uzdrowisku jest najlepsza opieka, gdzie jest najbliżej, a gdzie najładniej. O nowych stawkach nikt jeszcze nie wie.

MUSZĘ DBAĆ O ZDROWIE

Pani Jadwigę Kędzior z Rzeszowa, mimo podwyżek, nie zamierza rezygnować z wyjazdu. - W każdym roku jestem w sanatorium. Jak się całe życie pracowało, trzeba teraz znaleźć czas na odpoczynek i zadbać o zdrowie. Staram się o skierowanie mnie do Horyńca. Fachowa opieka, odległość od Rzeszowa niewielka, a okolica przepiękna - uśmiecha się kobieta.

W ubiegłym roku ponad 15 tysięcy osób z Podkarpacia wyjechało do sanatoriów. Najwięcej do Rymanowa, Iwonicza, Rabki, Nałęczowa, a nawet Sopotu.

ZE WSPÓŁLOKATOREM ZNACZNIE TANIEJ

Pacjent pokrywa średnio 27 procent kosztów pobytu, resztę finansuje NFZ.
We wszystkich uzdrowiskach, które mają podpisaną umowę z NFZ, ceny za zakwaterowanie są takie same. Więcej płaci się za lepsze warunki pobytu. Za jednoosobowy pokój z łazienką do tej pory trzeba było zapłacić 25 zł (od września do kwietnia) i 31,50 za dobę (od maja do sierpnia). Teraz kuracjusz wyłoży odpowiednio 26,50 i 33 zł. To najdroższy wariant.

Za miejsce w pokoju wieloosobowym trzeba zapłacić 8,50 zł (jesień, zima) i 9,50 zł (lato). To zaledwie 50 groszy więcej niż w ubiegłym roku. Podwyżki najbardziej odczują więc ci, którzy turnus chcą spędzić w komfortowych warunkach.

- Stawki letnie są nieco droższe, bo to właśnie w miesiącach wakacyjnych mamy najwięcej chętnych na wyjazdy - tłumaczy różnicę w cenach Jakubowicz.

WIĘCEJ MIEJSC W SANATORIACH

Podwyżki nie obejmą wszystkich pacjentów. NFZ dalej będzie opłacał pobyt w uzdrowisku dzieciom i osobom, które skierowanie otrzymały ze szpitala. W tym roku do sanatorium będzie można wysłać więcej osób: - W 2010 r. z uzdrowisk skorzystało 15.303 pacjentów, w tym roku wykupiliśmy dodatkowo ponad 1600 miejsc - dodaje Jakubowicz.

 

Ile za pokój w sanatorium

Od 1 października do 30 kwietnia

Pokój 1-osobowy z łazienką - 26,50, bez łazienki - 20

Pokój 2-osobowy z łazienką - 16, bez łazienki - 11,50

Pokój wieloosobowy z łazienką - 10, bez łazienki - 8,50

Od 1 maja do 30 września

Pokój 1-osobowy z łazienką - 33, bez łazienki - 27

Pokój 2-osobowy z łazienką - 22, bez łazienki - 16

Pokój wieloosobowy z łazienką - 12, bez łazienki - 9.50

 

źródło: http://www.echodnia.eu
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Dom Zdrowia Lila
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 70 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się