Kudowa Towers - czyli architektoniczne piękno w Kudowie
Utworzono dnia: 2011-07-04

Dwa przepiękne budynki w samym centrum kurortu. Takie są plany firmy Zdrojowa Invest, która chce w Kudowie wybudować dwie wielkie wieże. Jak twierdzi Jan Wróblewski, członek zarządu spółki Zdrojowa Invest plan zagospodarowania terenu w kurorcie uzdrowiskowym planowany już jest od pięciu lat.

 

Kudowa Towers miałyby powstać przy stawie, tuż obok parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych. Ich wysokość ma wynieść odpowiednio 55 i 50 metrów. Mają one być siedzibą luksusowego hotelu cztero i pięciogwiazdkowego. 250 pokoi, spa, basen z barem w środku, restauracja, nocny klub z kręgielnią i kawiarnia wybudowana w stawie. Do tego zaplecze konferencyjne i podziemne parkingi. Całość kosztować ma 120 mln zł.

 

Zatrudnienie ma znaleźć 200 osób, ale jak zaznacza Wróblewski całość jest dopiero na etapie projektu. Firma czeka bowiem na opinię konserwatora, gdyż zabudowa Kudowa jest zabytkowa.

 

Jednak nie wszyscy cieszą się z pomysłu firmy Zdrojowa Invest. Jeden z mieszkańców stwierdził wprost, że stawianie "dwóch wiader betonu" w zabytkowym parku jest złym pomysłem i zepsuje to urok uzdrowiska. Słychać głosy, że dwie wieże mogą zniszczyć atmosferę spokoju jaka panuje w parku Zdrojowym. Jednak wszyscy zgadzają się, że Kudowa potrzebuje nowych inwestycji. Mieszkańcy twierdzą, że jeśli Kudowa Towers mają powstać to lepiej, by zlokalizowane były na obrzeżach miasta, a nie w samym centrum.

 

W uzdrowisku jest dziesięć pensjonatów i hoteli, w tym dwa czterogwiazdkowe. Apartamentowce Zdrojowej Invest byłyby pierwszymi o standardzie pięciogwiazdkowym.źródło: http://dolnyslask.naszemiasto.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się