Busko-Zdrój gospodarzem festiwalu pamięci Krystyny Jamroz
Utworzono dnia: 2011-06-27

Już 2 lipca odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Gospodarzem imprezy będzie Busko-Zdrój. Miejsce nie jest przypadkowe gdyż właśnie w tym słynnym kurorcie jedna z najwybitniejszych polskich sopranistek się urodziła i zaczynała muzyczną karierę. Cała impreza potrwa do 9 lipca, a jej organizatorem jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść na festiwal czeka masa atrakcji.

 

 Już o godzinie 19:00 2 lipca imprezę zainaugurje spektakl Franza Lehara pt."Wesoła wdówka" w wykonaniu Teatru Muzycznego w Gliwicach. To niezwykłe operetkowe show zostało wyreżyserowane przez Martę Sartovą. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz, a główne partie wokalne zaśpiewają: Anita Maszczyk i Michał Musioł. Drugiego dnia będzie równie ciekawie. Tym bardziej, że cała impreza będzie toczyć się również w innych miejscowościach, leżących niedaleko Busko-Zdroju. W przepięknym kościele w Glinianach odbędzie się koncert "Ave Maria w Muzyce", który rozpocznie się o godzinie 12:00.

 

Udział wezmą w nim Wiesław Ochman, Anna Karasińska, Magdalena Idzik i Robert Grudzień. Natomiast kościół w Stopnicy będzie świadkiem występu Zespołu Muzyki Dawnej, który zaprezentuje wykonanie pt. "Muzyka od baroku do muzyki cerkiewnej". Festiwal nie ominie także Kurozwęk, gdzie posłuchać będzie można m.in. Konstanty Andrzeja Kulki, Tomasza Strahla i Artura Jaronia, który jest dyrektorem artystycznym całej imprezy. Oczywiście w Busku także odbędą się koncerty. Zaplanowano dwa muzyczne przedstawienia - "Chorał gregoriański i jego inspiracje w muzyce" oraz recital Grzegorza Turnaua z jego zespołem.

 

W poniedziałek od godziny 15:00 będzie można posłuchać jak gra Salonowa Orkiestra Zdrojowa, która swój występ będzie mieć w parku zdrojowym. Natomiast pięć godzin później rozpocznie się w sali widowiskowej BSCK "Klasycznie i z humorem" grupy "Grupa MoCarta". Jednak wszyscy z pewnością najbardziej czekać będą na koncert fortepianowy Ingolfa Wundera z Austrii. Ubiegłoroczny II laureat nagrody Konkursu Chopinowskiego zagra o godzinie 20:00, 6 lipca wraz ze stowarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego. 8 lipca wystąpi także zwycięstwa II edycji "Mam Talent" - Marcin Wyrostek, a także Leopold Kozłowski, którego gościem będzie Jacek Cygan.

 

XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku - Zdroju zakończy zgodnie z tradycją gala, którą przygotuje Bogusław Kaczyński. W tym roku jest ona zatytułowana "W hołdzie Krystynie Jamroz", a wystąpią w niej m.in. Grażyna Brodzińska, Maria Meyer, Rafał Bartmiński i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Szczegółowy program buskiego festiwalu, ceny biletów i karnetów można znaleźć na stronie internetowej organizatora: bsck.busko.pl lub jamroz.busko.plźródło: wiadomosci24.pl foto: http://www.jamroz.busko.pl
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Uzdrowisko Połczyn S.A
Połczyn-Zdrój
(zachodniopomorskie)
cena od: 45 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się