XX Kongres Uzdrowisk Polskich. Patronat medialny www.eSanatoria.eu
Utworzono dnia: 2011-06-20

 

W imieniu organizatorów, tj. Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich, Uzdrowiska Połczyn- Zdrój S.A., Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP oraz Izby Gospodarczej „Uzdrowiska Polskie” mamy zaszczyt poinformować, iż tegoroczny XX Jubileuszowy Kongres Uzdrowisk Polskich odbędzie się w dniach 16-18 października br. w Połczynie-Zdroju.


              Kongres Uzdrowisk Polskich jest najważniejszym forum dyskusyjnym środowisk związanych z branżą uzdrowiskową, gminami uzdrowiskowymi, lecznictwem uzdrowiskowym i turystyką zdrowotną, w którym aktywnie uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej, samorządów terytorialnych, wybitni przedstawiciele świata nauki, a także zarządy spółek i organizacji działających na rzecz branży uzdrowiskowej. Wnioski, konkluzje, decyzje, uchwały i projekty wypracowywane podczas tych spotkań, wyznaczają kierunki działań i rozwoju uzdrowisk w bliższych i dalszych perspektywach czasowych.

 

              Motto tegorocznego Kongresu – „Prywatyzacja i co dalej ?” – inspirować ma do debaty w okresie postępujących procesów prywatyzacyjnych spółek uzdrowiskowych i podjęcia próby określenia wspólnych stanowisk w kwestii przyszłości uzdrowisk, zasad finansowania lecznictwa uzdrowiskowego, wzmocnienia ich konkurencyjności i zwiększenia szansy na coraz bardziej nowoczesne działanie w obszarze gospodarczym w kraju i za granicą.

 

             Żywimy nadzieję, że kongresowe obrady służyć będą wymianie doświadczeń, poglądów i planów w zakresie dalszego rozwoju działalności uzdrowiskowo – turystycznej gmin, przedsiębiorców branży uzdrowiskowej, w tym sprywatyzowanych podmiotów sektora medyczno-uzdrowiskowego, spółek będących w trakcie procesu prywatyzacyjnego, a także tych, które zostały z niego wyłączone.

 

          Celem XX Jubileuszowego Kongresu jest, aby dyskusja na temat przyszłości polskich uzdrowisk, inspirowała Rząd, polityków, decydentów, samorządowców jak również zarządzających podmiotami uzdrowiskowymi do dalszych działań ukierunkowanych na stabilny rozwój medycyny i lecznictwa uzdrowiskowego. Związek pomiędzy medycyną, a lecznictwem uzdrowiskowym zainspirowała organizatorów do współpracy z wybitnymi specjalistami świata medycznego, czego wyrazem jest organizowany między innymi w ramach tegorocznego Kongresu III Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Fotodynamicznej i Laserowej pod przewodnictwem naukowym Pana profesora Aleksandra Sieronia.

 

 Patronat medialny objął portal www.eSanatoria.eu                                                                                         

 Serdecznie zapraszamy  w imieniu organizatorów
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bristol MSWiA w Kudowie-Zdroju
57-350 Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 55 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe DEDAL
POLAŃCZYK
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny SP ZOZ
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 100 zł
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny
Lądek Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 105 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się