Prezes Interferii: planujemy kolejne inwestycje hotelowe z TFI KGHM
Utworzono dnia: 2011-05-02

 

Flagowa inwestycja Interferii SA - budowa hotelu Medical Spa w Świnoujściu jest realizowana we współpracy z Funduszem Hotele 01 należącym do KGHM I FIZAN. Fundusz objął 2/3 udziałów w spółce powołanej do przeprowadzenia przedsięwzięcia i wniósł 40 mln zł. To nie jest ostatnia inwestycja tych firm na rynku obiektów noclegowych w Polsce - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Adam Milanowski, prezes Interferii.

 

- Myślimy o współpracy z funduszem m.in. przy prywatyzacji uzdrowisk. Chce my uczestniczyć w tym procesie. TFI KGHM kupiło już kilka uzdrowisk, a co dokupna kolejnych trwają negocjacje. Jesteśmy doradcą przy tych zakupach - mówi Milanowski.

 

Jaka będzie struktura organizacyjna przejętych obiektów, tj. czy znajdą się w sieci Interferie, czy też zostanie utworzona odrębna sieć, o tym zadecyduje KGHM I FIZAN.

 

Jak zaznacza prezes spółki, w najbliższym czasie Interferie nie planują budowy nowych hoteli od podstaw. - To nie oznacza, że nasza sieć nie będzie się powiększać. Oprócz prywatyzacji uzdrowisk, może się to odbyć poprzez zakup już funkcjonujących hoteli czy ośrodków wypoczynkowych. Obecnie monitorujemy rynek pod tym kątem, przyglądamy się obiektom, które mają np. problemy i których właściciele nie radzą sobie z ich prowadzeniem. Szukamy rynkowych okazji - wyjaśnia Adam Milanowski.

 

Jak dodaje, firma działa na ścianie zachodniej Polski i ta część kraju interesuje ją w kontekście zakupów obiektów.

 

Na pytanie o ewentualną sprzedaż obiektów będących w portfolio spółki, prezes odpowiada: - myśleliśmy o sprzedaży hotelu lubińskiego, ale nie zostało to zatwierdzone przez WZA. W rezultacie mamy inne rozwiązanie na ten hotel, ale na szczegóły jest za wcześnie.

 

Hotel Medical Spa powstaje w uzdrowiskowej części Świnoujścia, w pobliżu świnoujskiej promenady i plaży. Zgodnie z projektem w 5-kondygnacyjnym budynku o łącznej powierzchni ponad 28 tys. m kw. znajdzie się 308 pokoi, a hotel będzie mógł przyjąć ponad 600 gości. Oprócz dokapitalizowana z Funduszu, reszta pieniędzy na jego budowę pochodzi z kredytów bankowych i środków własnych spółki Interferie.

 

Historia Interferii SA związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka powstała 10 czerwca 1992 roku i przejęła kilkanaście ośrodków wypoczynkowych i kolonijnych należących do miedziowego potentata: dawnego Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi. Następnie spółka Interferie weszła do struktury holdingu kapitałowego, podporządkowanego koncernowi miedziowemu KGHM Polska Miedź SA, jako jednostka zależna, w której właściciel posiadał 100 proc. udziałów. W czerwcu 2000 roku założyciel przekazał wszystkie udziały Dolnośląskiej Spółce Inwestycyjnej SA w Lubinie.

 

Intereferie SA z siedzibą w Lubinie działają na rynku turystycznym od ponad 15 lat, oferując wypoczynek w swoich hotelach i ośrodkach oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno-leczniczych i sanatoryjno-rehabilitacyjnych.

 

Jak informował portal Propertynews.pl, rok 2010 spółka Interferie zakończyła zyskiem jednostkowym netto w wysokości 2,41 mln złotych i i był on o 740 tys. złotych wyższy od zysku w 2009 roku.

 

Źródło: propertynews.pl
http://budownictwo.wnp.pl

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Nowy Dom Zdrojowy
Krynica
(małopolskie)
cena od: 40 zł
Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 105 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Sanatorium Wielka Pieniawa
Polanica Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 68 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się