Podsumowanie Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław
Utworzono dnia: 2011-04-28

 

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Państwa ręce raport podsumowujący III edycję Międzynarodowych Targów

Turystycznych WROCŁAW, która odbyła się w dniach 8-10 kwietnia 2011 r. we wrocławskiej Hali Orbita.

 

Z raportu mogą się Państwo dowiedzieć, jak przebiegały poszczególne dni targowe, jakie

imprezy towarzyszyły Targom, jacy partnerzy zdecydowali się na współpracę z nami oraz jaką prowadziliśmy kampanię marketingową. Przedstawiamy również ostateczne statystyki dotyczące liczby Wystawców oraz zajętej przez stoiska powierzchni jak również dane dotyczące liczby odwiedzających.

 

Dziękujemy wszystkim Państwu i już dziś serdecznie zapraszamy do ponownej wizyty we Wrocławiu
i spotkania podczas IV edycji, która odbędzie się w lutym 2012 r. w Hali Stulecia.

 

W imieniu Zespołu MTT Wrocław

Joanna Waszak

Komisarz Targów

 

 

KAMPANIA MARKETINGOWA TARGÓW


Kampania marketingowa Targów to m.in.

 

 • 8 tys. plakatów rozwieszonych w mieście, w tym na 95% dostępnych słupów,
 • 20 tys. ulotek rozprowadzanych w całym Wrocławiu – ulotka była też kuponem, dającym możliwość wygrania bonu o wartości 2500zł na wakacje z B.P. Adriatyk oraz dawała zniżkę na bilet targowy w wysokości 50%,
 • Plakaty dodatkowe - na uczelniach, w gimnazjach, liceach, szkołach podstawowych,
 • Bannery na uczelniach wyższych,
 • Bannery internetowe oraz zapowiedzi targów na stronach ponad 40 partnerów, Kampanie internetowe Google AdWords, Facebook Ads, wrocławskie portale informacyjne, Onet.pl,
 • Radio Eska, Złote Przeboje, Roxy FM, Radio Wawa – trzytygodniowe kampanie połączone z konkursami, których sponsorami byli Vacansoleil oraz MTT Wrocław,
 • Prasa: Gazeta Wyborcza, Gazeta Wrocławska, Metro, Tygodnik Wrocławski – reklamy w najpopularniejszych tytułach oraz wsparcie redakcyjne. Dodatkowo w Gazecie Wrocławskiej opublikowany został konkurs, gdzie główną nagrodą był bon o wartości 3000zł do wykorzystania w B.P. Triada. 7.04 ukazał się również specjalny dodatek targowy,
 • Aktywnie prowadzony profil na facebook.com (prawie 3,5 tys. fanów),
 • Reklama mobilna – specjalny samochód z reklamą wizualną oraz dźwiękową przez 2 tygodnie jeździł po ulicach Wrocławia,
 • Reklama w Telewizji TVP Wrocław i TVK ,
 • Indywidualne zaproszenia dla pracowników wrocławskich korporacji,
 • Zaproszenia do konkretnych grup potencjalnie zainteresowanych Targami m.in. żłobków, szkół podstawowych, przedszkoli, świetlic środowiskowych, domów i centrów kultury, klubów seniora, uniwersytetów III wieku, biur turystycznych, firm przewozowych, firm eventowych, klubów podróżniczych, kół geografów, księgarni podróżniczych, bibliotek, hoteli, hosteli, organizacji non profit, portali internetowych dla dzieci, portali informacyjnych na Dolnym Śląsku, uczelni o profilu turystycznym i gastronomicznym.

 

WYDARZENIA BRANŻOWE

Pierwszy dzień Targów rozpoczęliśmy od konferencji prasowej, po której odbyło się Uroczyste Otwarcie III edycji Targów. Gościliśmy Wiceminister Katarzynę Sobierajską, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Elżbietę Wąsowicz – Zaborek, Dyrektora Wydziału Turystyki UMWD Wojciecha Bilińskiego, Sekretarza UMWD Dariusza Kowalczyka, Wiceprezesa Polskiej Izby Turystki Józefa Ratajskiego oraz Dyrektora Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmunda Papiernika.

 

Dzień branżowy obfitował w konferencje, spotkania, prezentacje i szkolenia dotyczące aktualnych

zagadnień z dziedziny turystyki.

 

Gościem prezentacji przygotowanej przez Konsorcjum Polskich Biur Podróży był Jeffrey C. Vick –

Szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie a spotkanie poruszało kwestie

ułatwień wizowych dla obywateli Polski udających się do USA.

 

Mówiliśmy również o dwóch grupach, dla których sektor usług turystycznych specjalizuje ofertę handlową – rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Dolnośląskie Biura Podróży miały okazję otrzymać certyfikat „Bezpiecznego Partnera Podróży” biorąc udział w szkoleniu przygotowanym przez Travelbit.

 

Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Izba Turystyki jak co roku przygotowały swoje konferencje, pierwsza na temat turystyki i gospodarki związanej z Odrą i innymi rzekami Dolnego Śląska, druga na temat obowiązkowych zabezpieczeń finansowych dla organizatorów i pośredników turystycznych. Wszyscy ci, którzy na co dzień zajmują się promocją mogli dowiedzieć się jak skutecznie promować turystykę w Internecie oraz zapoznać się z ofertą atrakcji dla regionu, jaką jest wakeboard oraz skimboard.

WIECZÓR INTEGRACYJNY WYSTAWCÓW

Tegoroczny bankiet Targów odbył się w nieco luźniejszej formie, bawiliśmy się we wrocławskim Klubie Senso. Na Wystawców oraz Gości czekał poczęstunek oraz program artystyczny – widowiskowy taniec brzucha w wykonaniu Szkoły Tańca An Najma, show taneczne Klubu Tańca KT-EXTRA oraz zapierające dech występy akrobatyczne Agencji Artystycznej EVEREST. Gościom przygrywał rezydujący w klubie Senso DJ.

 

Nie zabrakło również nagrody specjalnej, którą rozlosowaliśmy wśród gości a był nią dwuosobowy

weekendowy pobyt w Maximus Spa w Dziwnówku.

 

 

GOŚĆ SPECJALNY TARGÓW


Gościem specjalnym Targów był ponownie Wojciech Cejrowski. Odwiedzający mieli szansę spotkać się z nim oraz sfotografować na jednym ze stoisk, gdzie podpisywał swoje książki. W godzinach

popołudniowych Wojciech Cejrowski opowiadał przed tłumnie zgromadzoną publicznością o swoich obserwacjach i przygodach podczas licznych podróży.

 

 

FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW

 

Tegoroczna impreza towarzysząca, jaką był dwudniowy Festiwal Podróżników okazał się strzałem w dziesiątkę. Festiwal to spotkanie z dwunastoma podróżnikami – pasjonatami, którzy opowiadali o

swoich wyprawach ilustrując je przepięknymi fotografiami. Spektrum spotkań było różnorodne, począwszy od wypraw rowerowych po Afryce i Kubie, po opowieści z Antarktyki. Wrażenie na wszystkich gościach zrobiła opowieść z Birmy rządzonej przez wojsko.

 

Gościliśmy również Jerzego Majcherczyka, jednego z odkrywców Kanionu Colca w Peru oraz Marcina Jamkowskiego, który opowiadał o swoich ekspedycjach nurkowych na wrakach Bałtyckich Titaników. Rodzice mogli usłyszeć kilka dobrych rad, jak przygotować się do wypraw z dziećmi, a to za sprawą opowieści dwóch rodzin, które wybrały się w podróż śladami „Władcy Pierścieni” oraz przez afrykańską pustynię i busz.

 

FESTIWAL KULINARNY


Tegoroczny Festiwal Kulinarny poświeciliśmy smakom lokalnym. W sobotę odbył się konkurs kulinarny „Wrocławskie Smaki 2011”, podczas którego kucharze rywalizowali przygotowując oryginalne wrocławskie danie. Przez całą niedzielę odwiedzający mogli smakować potraw przygotowanych w pokazach pod nazwą „ Na wiosnę zdrowo i kolorowo na talerzu”. Pokazy przygotowali najlepsi kucharze, w tym Szefowie Kuchni wrocławskich Hoteli.

Odwiedzający mogli podziwiać dekoracje z owoców czyli tzw. sztukę carvingu.

 

ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

 

W tym roku odnotowaliśmy rekordową ilość sprzedanych biletów rodzinnych a to dzięki trzem atrakcjom

przygotowanym specjalnie z myślą o najmłodszych.

 

Planetarium Bajkonur zaprosiło odwiedzających do środka przenośnego namiotu imitującego sklepienie niebieskie, gdzie można było poczuć się jak w kosmosie. Właściciele trzech JuraParków w Polsce przywieźli ze sobą Dinozaury w skali 1:1 oraz piaskownicę, w której dzieci odkopywały z mozołem

szkielet Dinozaura. Pomalowane figurki wraz z dyplomem małego paleontologa pozostały jako pamiątka po niezwykłej zabawie. Na Targach można było również zostać konstruktorem robotów wykonanych na zestawach z LEGO.

 

 

ATRAKCJE WYSTAWCÓW

 

Dziękujemy wszystkim Wystawcom za uatrakcyjnienie programu Targów, za występy zespołów muzycznych, za przekazane nagrody do konkursów - wycieczki, pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, rejsy, za prezentacje w salach konferencyjnych.

 

KONKURSY DLA WYSTAWCÓW


Na zakończenie Targów rozdaliśmy nagrody w konkursie na najbardziej atrakcyjne stoisko glosami Jury powołanego przez Organizatora, głosami Wystawców oraz głosami odwiedzających.

Nagrody odebrali odpowiednio: Kulturinsel Einsiedel, Województwo Lubelskie oraz Śląska Organizacja Turystyczna.

 

Organizator Targów przyznał również dwie nowe nagrody: na najlepiej prowadzoną stronę internetową oraz najlepiej prowadzony profil na Facebooku. Nagrody otrzymali Konsorcjum Polskich Biur Podróży Trade & Travel Company oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali stosowne statuetki.

 

 

źródło: Informacje Parsowe.

 

 

 

 
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 75 zł
Sanatorium Zameczek
Kudowa Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 67 zł
HOTEL*** WODNIK
Ustronie Morskie
(zachodniopomorskie)
cena od: 80 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe JANTAR SPA
Kołobrzeg
(zachodniopomorskie)
cena od: 100 zł
Sanatorium WIKTOR Cechini
Żegiestów Zdrój
(małopolskie)
cena od: 90 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się