Uzdrowisko w Ciechocinku promuje Krystynkę
Utworzono dnia: 2011-04-28

Ciechocińskie uzdrowisko chce rozreklamować Krystynkę - swoją sztandarową wodę mineralną. Za pieniądze z Unii jeździ z próbkami na targi, uruchomiło też sprzedaż przez Internet.

 

Wodę mineralną Krystynka zna każdy, kto kiedyś był w Ciechocinku. Jest czerpana z miejscowego źródła, wyróżnia się lekko słonawym posmakiem. Kupimy ją w niektórych toruńskich sklepach, w szklanych butelkach 0,33 l i plastikowych o pojemności 1 l lub 1,5 l, w wersji gazowanej lub bez gazu. Ale im dalej od podtoruńskiego kurortu, tym o Krystynkę trudniej. W województwie pomorskim rozprowadzają ją tylko dwie hurtownie, w mazowieckiem - jedna. Są regiony, w których wody kupić w ogóle nie można w żadnym sklepie.

 

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek, państwowa spółka produkującą wodę, chce to zmienić. PUC dostało przeszło 108 tys. zł unijnej dotacji, m.in. na promocję Krystynki. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznał Urząd Marszałkowski. W tym konkursie rozdał w sumie 7 mln zł dotacji na promocje lokalnych produktów i wyjazd na targi lokalnych przedsiębiorców. Wsparcie dla PUC jest jednym z najwyższych. Uzdrowisko pokryje dzięki niemu koszty uczestnictwa w lutowych i marcowych międzynarodowych targach turystycznych w Białymstoku, Łodzi i Sosnowcu.

 

- Promowaliśmy tam swoje sanatoria, ale też Krystynkę - opowiada Karolina Miecielska z PUC. - Przy stoiskach zapraszaliśmy do degustacji. Zwiedzający pytali, dlaczego nie mogą kupić tej wody w niektórych regionach. Teraz jednak Krystynka może dotrzeć do całej Polski, bo w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy sprzedaż przez internet.

 

PUC nawiązało współpracę z trzema sklepami internetowymi. Zdrowa Woda nastawia się na klientów z Łodzi i okolic, Wolewygodniej.pl koncentruje się na Toruniu i Bielsku-Białej, a sklep Aldo deklaruje, że dostarczy Krystynkę do dowolnego miejsca w Polsce.

 

- Być może uruchomimy własny sklep internetowy, ale decyzja o tym jeszcze nie zapadła - dodaje Miecielska.

 

Uzdrowisko myśli też o e-sprzedaży innych swoich produktów: soli oraz szlamu i ługu. A z Krystynką w maju pojedzie na kolejne targi, tym razem w Warszawie.

 

Woda pochodzi ze źródła solankowego nr 19a w Ciechocinku, które jest czynne od 1902 r. Zawiera dużą ilość magnezu, który zapobiega chorobom naczyniowo-sercowym, spowalnia procesy starzenia się, obniża poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie tętnicze krwi. Z kolei wapń powoduje, że Krystynkę poleca się jako środek pomocniczy w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy.

 

Kto jeszcze dostał dotację na promocję swoich produktów? Lista jest długa, Urząd Marszałkowski przyznał wsparcie w sumie na 123 przedsięwzięcia. Na przykład firma Rywal RHC z Torunia, która specjalizuje się w narzędziach do obróbki metalu, dostała prawie 100 tys. zł na uczestnictwo w targach spawalniczych Expo Welding w Sosnowcu oraz 13 tys. zł na przygotowanie stoiska na targach Metal w Kielcach.

 

Toruńska firma Hiacynt za prawie 150 tys. zł wypromuje kosmetyki marki La Rosa oraz akcesoria kosmetyczne Niko. A firma Bluz z Solca Kujawskiego będzie mogła wypromować portal internetowy dla lokalnych przedsiębiorców, na co dostała prawie 32 tys. zł.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
« przejdź do wszystkich aktualności
Reklama esanatoria.eu

Polecane sanatoria

Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami im. Jana Pawła II
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 190 zł
Sanatorium Uzdrowiskowe AZALIA
Szczawno Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 45 zł
Zdrój Wojciech -Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.
Lądek-Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 179 zł
Sanatorium Wielka Pieniawa
Polanica Zdrój
(dolnośląskie)
cena od: 68 zł
Zdrowotel Łeba
Łeba
(pomorskie)
cena od: 100 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się