Kudowa Zdrój

Doskonałe walory przyrodo-lecznicze, sąsiedztwo przepięknych Gór Stołowych, malownicze szlaki  rowerowe i turystyczne, unikalne, obiekty muzealne i kulturowe, nowoczesne zaplecze sportowe  oraz sąsiedztwo granicy z Czechami  powoduje, że Kudowa Zdrój cieszy się zasłużonym zainteresowaniem zarówno wśród kuracjuszy jak i turystów.

Wszystkim  którzy cenią sobie ciszę i spokój polecamy malowniczy Park Zdrojowy z unikalnymi źródłami mineralnymi. Obecnie przywracamy XIX wieczny oryginalny charakter tego przepięknego miejsca. Przyjeżdżajcie, zwiedzajcie, wypoczywajcie i cieszcie się pięknem Kudowy Zdroju i okolic.


Głównymi atrakcjami turystycznymi Kudowy jest położona w dzielnicy miasta Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie (kaplica wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej oraz zarazy), odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe) i otwarte w 2002 r. kryte kąpielisko. W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie, których repertuar złożony jest w większej części z dzieł Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej.

Ponadto jest dogodnym punktem wypadowym dla jednodniowych wycieczek w Góry Stołowe (Szczeliniec Wielki, rezerwat Błędne Skały), sanktuarium w Wambierzycach oraz do Czech, w tym do Pragi położonej w odległości 150 kilometrów.

Posiada rozbudowaną bazę noclegową, zarówno w sanatoriach (możliwość z korzystania z zabiegów przyrodo-leczniczych), jak i w licznych pensjonatach i hotelach.

Kudowa również posiada trzy wody źródlane, dwie z nich (Marchlewski i Śniadecki) są umieszczone w budynku (można się napić za złotówkę), a trzeci jest umieszczony niedaleko stawu (w Parku Zdrojowym, bez opłat), niestety nie ma podziału na zimną i ciepłą jak dwa poprzednie.

W Kudowie działa również Muzeum Zabawek, Muzeum Żaby, gromadzące wszelkie gadżety związane z tym płazem oraz Szlak Ginących Zawodów.

W dzielnicy Czermna udostępniona jest do zwiedzania szopka zbudowana w latach 1904-1924 składająca się z ok. 250 ruchomych figurek lipowych.

Zobacz: Kalendarz Kuracjusza. Informator Kulturalny Miasta Kudowa Zdrój

 

źródła: http://pl.wikipedia.org oraz Urząd Miasta w Kudowa Zdrój

 

Zobacz: Sanatoria w Kudowa Zdrój
« powrót
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Sanatorium Uzdrowiskowe MARIA
Rymanów Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
Szpital Uzdrowiskowy ESKULAP
Rymanow Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 65 zł
Alfa
Rewal
(zachodniopomorskie)
cena od: 65 zł
SP ZOZ Sanatorium MSW
Krynica - Zdrój
(małopolskie)
cena od: 80 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się