Dziwnówek

 

Dziwnówek jest niewielką miejscowością położoną u nasady Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zatoką Wrzosowską (północna część Zalewu Kamieńskiego). Leży ona na wschód od Dziwnowa.

 

Niewątpliwie największym walorem miejscowości są czyste wody Bałtyku oraz szeroka, piaszczysta plaża, gdzie Wczasowicze chętnie przyjeżdżają zażywać słonecznych kąpieli. Kąpielisko położone jest wśród sosnowych lasów, co zapewnia zdrowe powietrze i wyjątkowy klimat.

 

Miejscowość ma status uzdrowiska. W tutejszym  sanatorium leczone są dzieci ze schorzeniami układu oddechowego. Występują tu także pokłady wód chlorkowo-sodowych o dużej mineralizacji.

 

Dziwnówek ma do zaoferowania bogatą ofertę noclegową. Turyści mogą wypoczywać w: luksusowych
apartamentach, ośrodkach wczasowych, polach namiotowych lub kempingach. Te ostatnie cieszą się uznaniem w całej Polsce, m. in. niemal corocznie nagradzane w ogólnopolskich rankingach „Mister Kemping”.

 

Na gości Dziwnówka czekają restauracje z wyszukanymi daniami typu: łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, lub bary z domowymi obiadami czyli np. pierogami czy gołąbkami. Również i w Dziwnówku miłośnicy sportów wodnych mogą poczuć się usatysfakcjonowani – oprócz doskonałych warunków do ich uprawiania jest tu także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

 

Co roku (podobnie jak w innych miejscowościach Gminy) odbywa się impreza „Poszukiwacze skarbów” - Impreza współorganizowana przez Polskie Radio Szczecin jest nie lada atrakcję dla młodych, również duchem poszukiwaczy przygód. W jej trakcie uczestnicy szukają zakopanych butelek z cennymi nagrodami.

 

Dziwnówek ma również spore znaczenie komunikacyjne, gdyż łączą się tu dwie drogi wojewódzkie, które są niezmiernie ważne dla podróży nad morze: droga nr 102 z Międzyzdrojów do Kamienia Pomorskiego i biegnąca ze wschodu wzdłuż wybrzeża droga nr 103. Można dojechać tu prywatnym samochodem, skorzystać z linii PKS lub prywatnych firm transportowych. Autobusy dojeżdżają do samego centrum Dziwnówka na ulicę Kamieńską. Kursują m.in. do Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Kołobrzegu, Koszalina. Międzyzdrojów. Świnoujścia, Wolina. W Dziwnówku ponadto znajduje się już od wielu lat wesołe miasteczko – położone jest ono na placu tuż przy rondzie, na którym stykają się drogi nr 102 i 103.

 

Atrakcje turystyczne:

  • Latarnia – położona przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolności i Kamieńskiej, w jej wnętrzu znajduje się sklep z pamiątkami
  • Wesołe miasteczko  - położone na placu tuż przy rondzie
  •  Sporty wodne - w miejscowości znajduje się wypożyczalnia sprzętu
  • Pomnik Zwycięstwa – położony przy drodze wojewódzkiej nr 102

Źródło: http://dziwnow.pl/
« powrót
Reklama esanatoria.eu
Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A.

Polecane sanatoria

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów
Augustów
(podlaskie)
cena od: 99 zł
Centrum Medyczno Uzdrowiskowe Etna Weneda
Kołobrzeg
(zachodniopomorskie)
cena od: 120 zł
Sanatorium Włókniarz
Busko Zdrój
(świętokrzyskie)
cena od: 155 zł
SANATORIUM GÓRNIK
Iwonicz Zdrój
(podkarpackie)
cena od: 100 zł
Sanatorium Łączność
Ciechocinek
(kujawsko-pomorskie)
cena od: 110 zł
Reklama esanatoria.eu
Polski Powrót na język polski.

Zapisz się do newslettera


zapisz się wypisz się